دسته‌ها
دانستنی های مهاجرت گردشگری

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور


با توجه به اینکه این کشور یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا است، هر ساله مهاجران زیادی به این منطقه سفر می کنند. بررسی شیوه های مهاجرت به این کشور و اینکه چگونه به این کشور مهاجرت کنیم، یکی از نکات مهم در زمینه مهاجرت به ایسلند است. هزینه های زندگی در این کشور نسبتا پایین بوده و از این جهت می تواند مقصد مناسبی برای مهاجران باشد. در این زمینه ممکن است، سوالات زیادی برای مهاجران ایجاد شود، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این موضوع نیز بپردازیم.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

راه های مهاجرت به ایسلند

این کشور در شمالی ترین قسمت های اروپا قرار گرفته است. این کشور یکی از کشورها کوچک دنیا می باشد. شهر ریکاویک که پایتخت رسمی این کشور شناخته می شود، با واحد پول کرونای ایسلندی معاملات آن صورت می گیرد. مردمان این کشور زبان ایسلندی دارند و در سال های اخیر نیز یکی از کشورهای ثروتمند دنیا شناخته شده است.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

با توجه به اینکه در این کشور روز به روز شرایط اقتصادی رو به بهبود بوده است، شرایط مناسبی برای مهاجران ایجاد شده و هر ساله مهاجران زیادی به این کشور سفر می کنند. برای مهاجرت به این کشور شیوه های مختلفی جود دارد. مهاجرت های کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری از مهم ترین شیوه های مهاجرتی در این کشور هستند. در ادامه این بخش نیز به شرایط مهاجرت به ایسلند می پردازیم.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

مهاجرت کاری:

یکی از شیوه هایی که برای مهاجرت به کشور ایسلند می توانید از آن استفاده کنید، مهاجرت ماری می باشد. این شیوه یکی از شیوه های پرطرفدار بوده و در صورت مهاجرت می توانید پیشرفت های زیادی را پیش رو داشته باشید. یکی از گام های اساسی و مهم در مهاجرت به این کشور جاب آفر است. در واقع شما پیش از اینکه اقدام به مهاجرت کنید، باید شغلی تضمینی در این کشور تعیین کرده و از طرف کارفرمای خودتان دعوت نامه دریافت کنید.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

شما با امضای قرارداد کاری پیش از مهاجرت می توانید به راحتی اقدام به مهاجرت نمایید. برای درخواست اقامت در این کشور باید از طریق اداره مهاجرت و اداره کار اقدام نمایید. متقاضیان باید درخواست و مدارک خود را به اداره مهاجرت ارسال نمایند، تا رسیدگی های لازم در این زمینه انجام شود. عموما زمان رسیدگی به اینگونه از درخواست ها ۹۰ روزه می باشد.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

مهاجرت تحصیلی:

یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی به این کشور، مهاجرت تحصیلی می باشد. با توجه به اینکه دانشگاه ها و مدارس این کشور در سطح آموزشی بالایی قرار دارند، با مهاجرت به این کشور می توانید شرایط تحصیلی بهتری داشته باشید. در نظام آموزشی این کشور شرایط برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال به صورت رایگان است. در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری نیز هزینه های تحصیل نسبتا پایین بوده و یا رایگان می باشند.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

برای مهاجرت تحصیلی به این کشور در ابتدا باید تاییدیه از سوی دانشگاه یا موسسه مورد نظر را دریافت کنید. شما با اخذ پذیرش می توانید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور ۳ تا ۴ سال است. برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید مدرک دیپلم دریافت کنید. شما می توانید از طریق بورسیه تحصیلی نیز به دانشگاه های این کشور بروید.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

مهاجرت سرمایه گذاری:

برای این شیوه مهاجرت به ایسلند می توانید از طریق سرمایه گذاری کردن در بخش هایی از این کشور اقدام نمایید. با توجه به اینکه کشور ایسلند دارای شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری کردن می باشد، شما می توانید از طریق فضای کسب و کاری مناسب اقدام به سرمایه گذاری کنید. مالکیت انفرادی بخشی از سرمایه گذاری ها در این کشور را تشکیل می دهد.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

شرکت های سهامی عام، شرکت های خصوصی، شرکت های خارجی و … بخش های مختلی را برای سرمایه گذاری متقاضیان فراهم کرده اند. تاسیس کردن شرکت نیز یکی از روش های سریع و راحتی است که از طریق آن می توانید اقدام نمایید. یکی از مواردی که درباره کشور ایسلند باید بدانید، این است که شما با سرمایه گذاری کردن در آن می توانید اقتصادی رو به پیشرفت داشته باشید.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

شما برای این منظور باید پرونده تشکیل دهید و به دفاتر مالیاتی مراجعه کنید. روند رسیدگی به اینگونه از پرونده ها عموما ۷ روزه است. استفاده از این شیوه مهاجرتی دارای مزایای مختلفی می باشد. اگر قصد دارید، به سرعت اقدام به مهاجرت نمایید می توانید از طریق ثبت شرکت در این کشور به راحتی اقدام کند.

مهاجرت از طریق ازدواج:

یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی در تمام دنیا مهاجرت کردن از طریق فردی است که تابع این کشور می باشد. این شیوه نیز روند اداری خاص خود را دارد. شما در صورت ازدواج با اتباع این کشور می توانید اقدام به مهاجرت نمایید. برای بهره مندی از این منظور باید سن بالای ۱۸ سال داشته باشید. همچنین وجود شاهد عینی در لحظه ثبت ازدواج ضروری می باشد.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

این نوع از شیوه مهاجرت به ایسلند نیاز به اثبات دارد، تا ازدواج های صوری کاهش پیدا کنند. یکی از شرایط لازم برای اثبات این امر تایید ازدواج شما بعد از گذشت یک یا دو سال می باشد. برقراری از تمکن مالی نیز یکی دیگر از موارد اساسی در این مورد است. ما و یا همسرتان باید توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کشور مقصد را داشته باشید. به طور معمول شما بعد از دو سال از ازدواج می توانید برای این امر اقدام نمایید.

مهاجرت از طریق تولد:

برای دریافت اقامت از طریق تولد فرزندتان به دو شیوه می توانید اقدام نمایید. سیستم خاک و سیستم خون که در اغلب کشورها رایج هستند و مورد توجه می باشند. در سیستم خاک شما با وجود اینکه تابع کشور دیگری هستید، می توانید اقامت دریافت نمایید. در سیستم خون نیز به این صورت می باشد که شما در صورتی که همسرتان تابع این کشور باشد و فرزند شما در این کشور متولد شود، اجازه اقامت خواهید داشت.

مهاجرت به ایسلند و راه های اقامت در این کشور

مهاجرت به ایسلند سختی ها و دشواری های خاص خود را دارد. اما در صورتی که هدف خود از مهاجرت را بدانید با مشکلات کمتری مواجه هستید. همانطور که می توانید یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی با هدف توریستی است. اگر قصد مسافرت به این کشور را دارید، باید از طریق ویزای توریستی آن اقدام نمایید. شما علاقه مندان در لینک نیز با دیدنی های ایسلند بیشتر آشنا خواهید شد.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *