دسته‌ها
اطلاعات گردشگری درباره گردشگری گردشی در محله های زیبای پاریس گردشی در محله های زیبای پاریس، محله های زیبای پاریس، معرفی محله های پاریس، منطقه چهاردهم پاریس

منطقه سیزدهم پاریس | راهنمای مناطق پاریسمنطقه سیزدهم پاریس | راهنمای مناطق پاریسRating:
5.0 out of
5

پاریس از بیست ناحیه متمایز تشکیل شده است که به صورت مارپیچ حلزونی شکل با ناحیه یکم و لوور در مرکز آن مرتب چیده شده اند. اکثر بازدیدکنندگان از شهر نور با مکان های معروف که بیشتر در مرکز شهر قرار دارند آشنا هستند ، بعضی از گردشگران نیز تمایل دارند که از مناطق مسکونی و تجاری در حومه پاریس اجتناب کنند. منطقه سیزدهم پاریس ، در قسمت جنوبی شهر نه چندان دور از محله معروف لاتین  وقتی در پاریس هستید ارزش بازدید دارد.

محله Butte aux Cailles

محله روستایی ،  Butte aux Cailles یک بخش سنگ‌فرش شده از منطقه سیزده پاریس است . با استودیوهای هنری ، گالری‌ها ، خانه‌های عجیب ، معماری آرت دکو در کنار هم با آسمان خراش‌های مدرن و کافه‌های پیاده رو متحرک است. این منطقه در سال 1990 به عنوان یک اثر تاریخی طبقه بندی شد.
این محله دارای مجموعه آبی محبوب دهه 1920 است که برای عموم آزاد است ، هم استخر سرپوشیده و روباز «شمالی»  آن در تمام طول سال باز است . جایی که آب با گرمای بازیابی شده از مراکز داده فناوری منطقه گرم می شود.

محله چینی ها در پاریس

منطقه سیزدهم پاریس همچنین محل اجتماع بزرگ پاریس ; عمدتا چینی ، کامبوجی و ویتنامی است. برخی آن را بزرگترین محله چینی ها در اروپا می دانند و محل اصلی جشن های سال نو چینی در پاریس است. مکانی عالی برای یافتن بسیاری از مغازه ها و رستوران های آسیایی ، به ویژه خانه های فتو ویتنامی است.

کتابخانه ملی فرانسه

کتابخانه ملی مدرن و ارزشمند فرانسه دارای بیش از 15 میلیون کتاب و اسناد چاپی ، نسخه های خطی ، چاپ ، عکس ، کارت ، موسیقی ، سکه ، مدال ، اسناد صوتی و غیره است. که میراث ملی فرانسه را حفظ می کند.
بسیاری از رویدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه های ویژه ، کنفرانس ها ، کنسرت ها و جلسات در تمام طول سال در کتابخانه برگزار می شود.

کارگاه ملیله سازی Manufacture des Gobelins

قدمت این مجموعه کارگاهی تاریخی به قرن های 15 و 16 میلادی باز می گردد . زمانی که برای اولین بار برای ایجاد رنگ های طبیعی برای ملیله های پشمی مورد استفاده قرار گرفت. در قرن هفدهم ، صدها تابلوفرش برای تزیین خانه های سلطنتی فرانسه در اینجا ایجاد شد. امروزه در کارگاههای Manufacture Nationale des Gobelins 30 نفر مشغول به کار هستند و دارای 15 دستگاه بافندگی هستند که ملیله های مدرن تولید می کنند. این مجموعه برای نمایشگاه ها و تورهای ویژه برای عموم آزاد است.

ایستگاه اوسترلیتز  , Gare d’Austerlitz

 یکی از ایستگاه های اصلی قطار در پاریس که در اصل در سال 1840 و در امتداد ساحل رود سن ساخته شده است . نام خود را مدیون نبرد معروف ناپلئون در منطقه کنونی جمهوری چک است. امروزه قطارها مسافران را به شهرهای جنوب فرانسه و همچنین نقاط دورتر مانند بارسلونا و مادرید منتقل می کنند.

ایستگاه F

این مجموعه بلند پروازانه بزرگترین پردیس استارت آپ در جهان محسوب می شود . در ژوئن 2017 در انبار بزرگ راه آهن سابق متعلق به دهه 1920 افتتاح شد و اکنون یک بنای تاریخی است.
این تسهیلات گسترده برای تأمین هر آنچه کارآفرینان مدرن نیاز دارند ; از جمله دفتر کار ، اتاق جلسات ، فضاهای رویداد ، آشپزخانه و حتی یک رستوران ایجاد شده است.
دسترسی به این ایستگاه بصورت شبانه روزی و مسکن برای 600 مستاجر در 100 آپارتمان مشترک فراهم شده است.

 

منابع :

lonelyplanetgardenvisitbonjourparisdiscoverwalks

مفید و کاربردیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *