دسته‌ها
اقامت در گیلان املش جاذبه های دیدنی گیلان جاذبه های گردشگری املش جاهای دیدنی املش جنگل های گیلان رزرو اقامتگاه در املش سفر به املش سفر به گیلان گیلان

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟


منطقه جنگلی خرما در روستای خرما واقع در شهرستان لنگرود از استان زیبا و سرسبز گیلان میباشد. این منطقه زیبا و جذاب از درخت های توسکا ، لرک و انجیل تشکیل شده و دارای چشم انداز زیباییست. شما میتوانید در هنگام سفر به استان گیلان و شهرستان املش در این پارک جنگلی اوقاع خوشی را سپری کرده و از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی ، آب اشامیدنی و … استفاده کنید.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟

قدم زدن در کوچه باغ های چای و تماشای مردمی که به دامپروری و کشاورزی مشغولند میتواند برایتان سفر خوشی را رقم بزند. امامزاده سید ابراهیم نیز در نزدیکی این منطقه وجود داشته و از جمله اماکن مذهبی املش و روستای کلوبون بشمار میاید.

نام این جنگل زیبا در حقیقت از دو عبارت “خُر” و ” مه” به معنای افتاب و مهتاب گرفته شده و برخی دیگر معتقدند نام منطقه جنگلی خرما از خواهر بابک خرمدین برمیاید.

جنگل خرما سیسکو

نام این جنگل بکر و زیبا از عبارت ” سی” و ” کو” بمعنای کوه گرفته شده است. سی در زبان پهلوی از عبارت کوه و سنگ برگرفته شده و به غلط مصطلح شده اما به هرصورت  جنگل خرما را سیسکوه یا سیسکو نیز میخوانند.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟منطقه جنگلی خرما در املش

اگر تصمیم گرفته اید به این منطقه بکر و زیبا سفر کنید ،  برای دسترسی به آن باید از استان گیلان به شهرستان املش رفته و در ۲۴ کیلومتری جنوب املش با این پارک جنگلی اشنا شوید.

اطاقور خرما

شهرک تازه تاسیس اطاقور ، در نزدیکی پارک جنگلی خرما ، ساحل چمخاله ، پارک جنگلی بلوردکان، تله‌کابین لاهیجان، مناطق ییلاقی، باغات چای پارک جنگلی مریدان، پارک آبی املش قرار گرفته و بعنوان یک منطقه خوب و بهشت پنهان در استان گیلان مطرح شده است.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟اگر قصد سفر به املش ، گیلان و یا هرکجای از ایران عزیزمان را دارید ، میتوانید از طریق رزرو اقامتگاه در سایت ایران کجاست بهترین خدمات را دریافت نمایید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *