اقامت در گیلاناملشجاذبه های دیدنی گیلانجاذبه های گردشگری املشجاهای دیدنی املشجنگل های گیلانرزرو اقامتگاه در املشسفر به املشسفر به گیلانگیلان

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟


منطقه جنگلی خرما در روستای خرما واقع در شهرستان لنگرود از استان زیبا و سرسبز گیلان میباشد. این منطقه زیبا و جذاب از درخت های توسکا ، لرک و انجیل تشکیل شده و دارای چشم انداز زیباییست. شما میتوانید در هنگام سفر به استان گیلان و شهرستان املش در این پارک جنگلی اوقاع خوشی را سپری کرده و از امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی ، آب اشامیدنی و … استفاده کنید.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟

قدم زدن در کوچه باغ های چای و تماشای مردمی که به دامپروری و کشاورزی مشغولند میتواند برایتان سفر خوشی را رقم بزند. امامزاده سید ابراهیم نیز در نزدیکی این منطقه وجود داشته و از جمله اماکن مذهبی املش و روستای کلوبون بشمار میاید.

نام این جنگل زیبا در حقیقت از دو عبارت “خُر” و ” مه” به معنای افتاب و مهتاب گرفته شده و برخی دیگر معتقدند نام منطقه جنگلی خرما از خواهر بابک خرمدین برمیاید.

جنگل خرما سیسکو

نام این جنگل بکر و زیبا از عبارت ” سی” و ” کو” بمعنای کوه گرفته شده است. سی در زبان پهلوی از عبارت کوه و سنگ برگرفته شده و به غلط مصطلح شده اما به هرصورت  جنگل خرما را سیسکوه یا سیسکو نیز میخوانند.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟منطقه جنگلی خرما در املش

اگر تصمیم گرفته اید به این منطقه بکر و زیبا سفر کنید ،  برای دسترسی به آن باید از استان گیلان به شهرستان املش رفته و در ۲۴ کیلومتری جنوب املش با این پارک جنگلی اشنا شوید.

اطاقور خرما

شهرک تازه تاسیس اطاقور ، در نزدیکی پارک جنگلی خرما ، ساحل چمخاله ، پارک جنگلی بلوردکان، تله‌کابین لاهیجان، مناطق ییلاقی، باغات چای پارک جنگلی مریدان، پارک آبی املش قرار گرفته و بعنوان یک منطقه خوب و بهشت پنهان در استان گیلان مطرح شده است.

منطقه جنگلی خرما ( سیسکو) | خرما سیسکو کجاست؟اگر قصد سفر به املش ، گیلان و یا هرکجای از ایران عزیزمان را دارید ، میتوانید از طریق رزرو اقامتگاه در سایت ایران کجاست بهترین خدمات را دریافت نمایید.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن