آدرس موزه های تهرانجاذبه های گردشگری فرهنگی و هنری تهرانسکه لیدیلیست موزه های تهرانموزه پارک ارمموزه پول ایرانموزه پول ایران کجاستموزه پول کجاستموزه تماشاگه پولموزه های تهران

معرفی موزه پول ایران (تماشاگه پول) در غرب تهران


در این مجموعه سکه هایی نیز دوران حکومت از اسکندر مقدونی، سلوکیان، پارتیان (اشکانیان) و ساسانیان به چشم می خورد.

در قسمت مهمی از موزه پول با سکه های اسلامی آشنا می شویم. سکه هایی از امویان، عباسیان، غزنویان، سلجوقیان و … که مروری بر تاریخ ورود و ظهور اسلام در ایران دارد. در این قسمت، اهمیت هنر خط در سکه ها به روشنی به نمایش گذاشته شده است.

شکی نیست که سهمی از مستندسازی تاریخی بر عهده پول های کاغذی و اسکناسهاست. از این رو، موزه پول ضمن معرفی نخستین اسکناس های ایرانی منتشر شده در زمان ناصرالدین شاه قاجار تا نمونه اسکناس های رایج امروزی، اولین طرح اصلی چاپ اسکناس در ایران را نیز در اختیار دارد.

در اردیبهشت ماه ۱۳۷۸، بخش جدیدی در سالن اصلی نمایش با موضوع پول ملل راه‌ اندازی شده است که اختصاص به نمایش سکه و اسکناس کشورهای مختلف با اطلاع‌ رسانی عمومی شامل پرچم‌، نقشه‌، اطلاعات پولی و ارزش و واحد پول آن کشور دارد.

موزه پول علاوه بر سالن‌ های نمایش‌، بخش‌ های جنبی دیگری نیز دارد که به اختصار عبارتند از: کتابخانه تخصصی‌، بانک اطلاعات‌، نگارخانه‌، تماشاخانه‌، سالن اجتماعات‌، نمایشگاه‌ های متفرقه‌، کتاب فروشی و چایخانه‌.

ساعات بازدید و شماره تماس

جهت بازدید از موزه پول یا همان تماشاگه پول، می توانید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ۹ صبح الی ۶:۳۰ عصر و پنج شنبه و جمعه از ۱۰ صبح الی ۶:۳۰ عصر می توانید به موزه مراجعه فرمایید.

در صورت نیاز به تماس با موزه نیز می توانید از شماره تلفن زیر استفاده نمایید.

۰۲۱۴۴۱۴۳۰۸۸

قیمت بلیط

قیمت بلیط موزه در دی ماه ۱۳۹۸ به شرح زیر است:

قیمت بلیط عادی: ۶۰۰۰ تومان

قیمت بلیط خارجی: ۲۰٫۰۰۰ تومان

قیمت بلیط دانشجویی و دانش آموزی: ۳۰۰۰ تومان

مکان های گردشگری اطراف

این موزه در غرب تهران قرار دارد. اگر خواستید از این موزه دیدن کنید، می توانید از مجموعه تفریحی ارم شامل شهربازی و باغ وحش نیز دیدن فرمایید. همچنین می وانید از پارک جوانمردان نیز که در نزدیکی این مکان قرار دارد، دیدن کنید.

تارنمای رسمی

در صورتی که علاقه مند هستید سایت رسمی موزه ملی ایران را مشاهده کنید، اینجا را کلیک نمایید.

دسترسی

آدرس: کیلومتر ۴ برزگراه تهران کرج، مجموعه فرهنگی تفریحی ارم، موزه پول ایران

برای رسیدن به شهربازی و پارک ارم با وسیله شخصی اگر در تهران هستید لازم است در مسیر بزرگراه تهران به کرج قرار گرفته و از کنارگذر بزرگراه باکری جهت رسیدن به مجموعه استفاده کنید و یا می توانید از انتهای بزرگراه باکری به سمت جنوب نیز خود را به پارک ارم برسانید.

اگر از سمت کرج قصد استفاده از مجموعه را دارید باید از بزرگراه کرج به تهران خروجی بزرگراه شهید باکری شمال، سپس شهید حکیم غرب و ورود به شهید باکری جنوب استفاده کنید. همچنین اگر قصد استفاده از مترو را دارید باید در خط ۴ و یا ۵ مترو تهران در ایستگاه ارم سبز از قطار پیاده شوید.

در زیر نیز جانمایی نقشه موزه پول جهت استفاده علاقه مندان قرار داده شده است.منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن