دامبولادامبولا سریلانکاسریلانکاغار دامبولامعبد دامبولامعبد دامبولا در سریلانکامعبد غار دامبولامعبد غار دامبولا سریلانکا

معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)


معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی) معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)

معبد دامبولا سریلانکا

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با معبد دامبولا سریلانکا آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

کشور جزیره‌ای سریلانکا در جنوب هند و در میان آب‌های اقیانوس هند جای گرفته است که با معابد گوناگون و طبیعت چشم‌نوازش، گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشاند.

معبد غار دامبولا سریلانکا (Dambulla Cave Templet) این بنای تاریخی خارق العاده  در ۱۴۸ کیلومتری شرق کلمبو پایتخت سریلانکا قرار دارد و شگفتی ها زیادی را در خود نهفته است. معبد غار دامبولا که به معبد طلایی نیز شهرت دارد، بزرگ ترین و زیباترین مجموعه معبد غار در سری لانکا است.معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)

منطقه دامبولا، تاریخی ترین منطقه در سریلانکا می باشد با طبیعتی بکر و بی نظیر با جنگلهای استوایی خیره کننده ، آثار و اماکن تاریخی اعجاب انگیز که نشانگر شاهکارهایی از هنرمندان در زمانهای کهن است.معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)

معبد غار دامبولا که به معبد طلایی نیز شهرت دارد، شگفتی های بسیاری را در خود جای داده است. بیش از ۸۰ غار در مناطق اطراف این بنا وجود دارد که در داخل آن پنج غار اصلی، مجسمه ها و نقاشی هایی به چشم می خورد که مربوط به بودا و زندگی او است که در زیر سنگی عظیم الجثه قرار دارد.معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)

این معبد دارای 157 مجسمه‌ی بودا است. سه مجسمه از پادشاهان سریلانکا و چهار مجسمه خدایان و الهه وجود دارد. نقاشی‌های بسیاری بر روی سقف و دیوار نقش بسته است که بر استعداد هنری روزهای باستانی تأکید دارد.

شگفتی این غارها نقوش پیچیده و ظریفی است که پوششی بومی از سقف و دیوارها در ذهن بیننده ایجاد می‌کند. این معبد در سال 1991 به عنوان یکی از مکان‌های میراث جهانی یونسکو اعلام شده است. با وجود آن‌ که بیشتر از 22 قرن در این معبد رفت و آمد صورت گرفته است اما هنوز دارای حس معنویت و سکوت است.

معبد دامبولا سریلانکا (معبد طلایی)


   تبلیغات    

                 تور کیشمنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن