اخبار کامیاراناخبار کردستاناورامانات کجاستپالنگان کجاستتوریستیجاهای دیدنی ایرانجاهای دیدنی کردستانروستاهای توریستیروستای هجیج کجاستعکس روستای کیگا

محل فیلمبرداری سریال نون خ کجاست؟ +عکس


لوکیشن و محل تصویربرداری سریال نون خ در کدام شهر و روستا است ؟

آقاخانی که تا به حال ۱۰ سریال برای تلویزیون ساخته در یازدهمین تجربه خود به سمت یکی از مناطق کردنشین ایران رفته و معضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی روز را از زاویه دید اهالی روستا به تصویر کشیده است. روستایی در اطراف کردستان که مردم آن با اصالت هستند و زندگی جمعی با یکدیگر را هنوز فراموش نکرده اند و برای انجام کارهای ریز و درشت خود تصمیم‌های جمعی می‌گیرند.

همانطور که می‌بینید در این سریال لوکیشن‌های مختلفی به کار گرفته شده‌اند. از رودخانه و فضای سرسبز کردستان و کرمانشاه گرفته تا خانه‌های روستایی که در تصاویر هوایی به خوبی دیده می‌شود. غیر از لوکیشن‌های بومی که در منطقه کردستان واقع شدند، و حال و هوای آن روستا را برای مخاطب تداعی می‌کنند، لوکیشن‌هایی نیز در تهران و جاده های اطراف در این سریال دیده می‌شوند.

بیش از نیمی از بازیگران این سریال از بازیگران بومی منطقه کردستان و کرمانشاه انتخاب شده‌اند و تعداد دیگری از بازیگران این سریال بنا به ضرورت از بازیگران چهره تلویزیون و سینما هستند.

لوکیشن های این سریال در استان کردستان می باشد اما در سریال شاهد سکانس هایی هستیم که بیشتر در داخل روستاهای اطراف کردستان تصویربرداری شده است .

اسم روستاهای فیلمبرداری نون خ پالنگان و روستای هجیج شهر پاوه که در استان کردستان واقع شده اند می باشد.

محل فیلمبرداری سریال نون خ کجاست؟ +عکس

پالنگان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کامیاران در استان کردستان ایران است. این روستا با چشمه‌های پرآب است و دره زیبای تنگیور در فاصله ۸۰۰ متری آن قرار دارد، در ابتدای اورامان کردستان قرار دارد و دارای خانه‌هایی با ساختار پلکانی می‌باشد.

محل فیلمبرداری سریال نون خ کجاست؟ +عکس

روستای هجیج از توابع بخش نوسود در ۳۴ کیلومتری شهرستان پاوه و ۱۲۳ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.

خانه‏ های سنگی و پلکانی، کوه‏های بلند و دره‏های عمیق اطراف روستا با مناظر حیرت‏آوری توجه هر بیننده‏ای را به سوی خود جلب می‏کند.

محل فیلمبرداری سریال نون خ کجاست؟ +عکس

روستای هجیج از شمال غرب و جنوب به کوهستان‏های ‏سالان و شاهو محدود است و ارتفاع آن از سطح دریا ۸۵۰ متر است.
این روستا با اقلیمی معتدل و کوهستانی، در بهار و تابستان آب و هوای مطبوعی دارد و در پاییز و زمستان سرد است.
رودخانه سیروان از نزدیکی این روستا عبور می‏کند.

فرجی تهیه‌کننده سریال درباره صحنه‌هایی از قسمت پنجم و نهم سریال که تصویربرداری شده است گفت: در این کار لوکیشن‌های سختی داشتیم. همچنین بخش‌هایی از لوکیشن‌های ما در شهرستان است که مجبور شدیم در کوهستان‌های نزدیک تهران روستای کیگا واقع در تهران ۷ کیلومتری امامزاده داوود بگیریم.

محل فیلمبرداری سریال نون خ کجاست؟ +عکس

عکس روستای کیگان

همچنین برخی صحنه‌های خیابانی سریال در مقابل رستوانی در سعادت آباد تهران گرفته شد.منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن