آملابرهای روستای ناندلایرانتصاویر روستای ناندلتور روستای ناندلروستای ناندلروستای ناندل آملروستای ناندل کجاستمازندرانناندل

روستای ناندل آمل ، پنهان شده در دل ابرها


روستای ناندل آمل ، پنهان شده در دل ابرها روستای ناندل آمل ، پنهان شده در دل ابرها

روستای ناندل آمل

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی شمال ایران شما را با یکی از روستاهای توابع بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران به نام روستای ناندل آشنا خواهیم کرد. پس اگر به دنبال مکان های بکر و زیبا در شمال ایران و استان مازندران میگردید تا انتهای این مقاله با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

روستانی ناندل یکی از روستاهای ییلاقی و زیبای است که در ارتفاع تقریبی 2300 متر از سطح دریا و در مسیر جاده کوهستانی هراز با مسیر پر از پیچ و خم  و فاصله تقریبی 15 کیلومتر تا جاده هراز و حدودا 53 کیلومتر از شهر آمل قرار دارد .

روستای ناندل به دلیل داشتن آب و هوای سردسیر گردشگران و از جمله کوهنوردان زیادی را به سمت خود جذب میکند. یکی از زیبای های این روستا که در اکثر مواقع از سال میتوانید از آن لذت ببرید دشتن ابر و مه است. که بخاط کوهپایه بودن دارای بارش های بهاری است. از این روستا به راحتی میتوانید نمای کلی تز قله دماوند را به همراه یخچال هایش مشاهده کنید

این روستا به دلیل نزدیک بودن به قله دماوند یکی از مسیرهای اصلی و مناسب کوهنوردان برای رفتن و صعود به قله جبهه شمالی و شمال شرق دماوند است که کوهنوردان زیادی به همین منظور به این روستا می آیند.

روستای ناندل آمل ، پنهان شده در دل ابرها

چگونه به روستای ناندل برویم ؟

از تهران در جاده هراز به مقصد روستای ناندل پس از عبور از پلور، گزنک، تونل وانا، بائیجان بعد از پاسگاه بایجان ۵۵ کیلومتری آمل و عبور از ۲ تونل (تونل شماره ۹ یا تونل نورانی و تونل شماره ۸ یا تونل آیو در جاده هراز) در سمت چپ خروجی دلارستان جاده ای خاکی پر پیچ و خم و بی آب و علفی با تابلوهایی کاملا مشخص شد که میگذریم ، ۱۶ کیلومتر تا روستای حاجی دلا، ۱۸ کیلومتر تا میان ده و ۱۹ کیلومتر تا ناندل فاصله دارد سپس به دشت های سرسبزی که ناندل پشت کوه ها انگار مخفی بوده است می رسیم.

    تبلیغات    

                 تور کیشمنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن