دسته‌ها
امکانات روستای زرین دشت تهران ایران تصاویر روستای زرین دشت تهرانگردی دیدنی های تهران روستای زرین دشت روستای زرین دشت تهران روستای زرین دشت تهران روی نقشه روستای زرین دشت تهران کجاست روستای زرین دشت کجاست

روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا


روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا

روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا

در این مقاله قصد داریم یکی از جاهای بسیار زیبای تهران یعنی روستای زرین دشت را به شما معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

روستای زرین دشت یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا در شمال شرقی تهران می باشد که از توابع شهرستان فیروزکوه محسوب می شود. این روستا در دشت های میانکوهی البرز به کمک آب رودخانه ی حبله رود ایجاد گردیده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا

 

این منطقه دارای اب و هوای کوهستانی می باشد دارای زمستان های سرد و تابستان های خنک و ملایم می باشد. میانگین بارش سالانه حدود ۶۰۰ میلی متر می باشد که سبب سرسبزی مناطق و ارتفاعات خواهد شد.

برای دسترسی به روستای زریندشت جادهٔ تهران فیروزکوه در کیلومتر ۱۰۰ تهران به سوی فیروزکوه جاده فرعی موجود است به طول ۱۸ کیلومتر که به زریندشت منتهی خواهد شد. راه ارتباطی دیگر راه آهن تهران شمال است که از ان طریق می توان به زریندشت دسترسی پیدا کرد.

ارتفاع این روستا از سطح دریا 1640 متر و از آبادیهای میان کوهی است. دارای آب و هوای معتدل و از جاذبه های گردشگری فراونی برخوردار می باشد.

روستای زریندشت در 25 کیلو متری جنوب فیروزکوه قرار گرفته است. این روستا در 120 کیلومتری از شهر تهران قرار گرفته است که دارای چهار قسمت بوده (مزداران.آتشان.دهگردان.انزاها) که هرکدام نمادی از زیبایی های خداوند است روستای مزداران مرکزیت این قسمت را بر عهده دارد.

روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا
روستای زرین دشت تهران

در این روستا جاهای دیدنی و تاریخی بسیاری موجود است که فصل بهار و تابستان مردم از شهرهای گوناگون برای هواخوری و گشت و گذار به این روستای سرسبز می روندو قابل ذکر است است که این روستا با زیبایی خاص خود نظر توریست ها را نیز به خود جلب نموده است و هر ساله تعداد زیادی توریست به این روستا رفته و از جاهای دیدنی آن بازدید می کنند که یکی از زیباییهای این روستا رودخانه حبله رود است که جاذبه خاصی دارد و دیگر جاذبه ها چشمه های آب معدنی مثل خمده و دریابک است که این آبها خواص درمانی بسیار موثری نیز هم دارند.

برای دیدن این طبیعت زیبا کافی است اراده کنیم و پای در جاده تهران فیروزکوه گذاشته و پس از گذشتن از شهر دماوند.ابسرد.جابان و سربندان از 2 تونل که ردشدیم سمت راست تابلوی (به سوی زریندشت ) چشمانمان را نوازش میدهد سمت راست وارد این راه فرعی شده 18 کیلومتر که در یک جاده زیبا رانندگی کنید پس از روستای انزاها به روستای مزداران می رسیم.

روستای زرین دشت تهران 🌞 یکی از مناطق بسیار سر سبز و خوش آب و هوا


   تبلیغات    

                 تور کیشمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *