سفر و گردشگری

رستوران عالی قاپو – چیزهایی که پیش از مراجعه حتما باید بدانید


با اینکه فست‌فودها قسمت جدانشدنی زندگی امروزه شده‌اند اما هنوز بسیاری از ما به دنبال نشانه‌ای از رنگ و بوی ایام قدیم می‌گردیم. اگر طرفدار محیط‌های سنتی هستید و در عین حال یک محیط برازنده و باشکوه می‌خواهید بد نیست به رستوران عالی قاپو سری بزنید.

همان‌طور که از نام این رستوران پیداست، در رستوران عالی قاپو تمام فاکتورهای دلنشین روزهای قدیم را خواهید یافت. از تزئینات گرفته تا سرو غذا، رفتار پرسنل و حتی پذیرایی با چای، شیرینی و میوه بعد از غذا همه همانند یک مهمانی دلنشین خانوادگی خواهد بود. از همه جذاب‌تر این است که در رستوران عالی قاپو تهران شما شنونده موسیقی زنده‌ای خواهید بود که همانند سایر قسمت‌های این رستوران بسیار باکیفیت است.

اگر یکی از همراهان شما از مشکلات حرکتی رنج می‌برد، بدون هیچ نگرانی می‌توانید مهمان این رستوران باشید. برای چنین مهمانانی نیز تدابیر لازم اتخاذ شده و صندلی الکتریکی متحرکی را در ابتدای ورودی خواهید دید.

با ما همراه باشید تا در این مقاله به معرفی رستوران عالی قاپو گاندی بپردازیم.

 

تاریخچه رستوران عالی قاپو

اغلب که به دنبال یک رستوران جدید می‌گردیم مواردی چون کیفیت غذا، تنوع منو، قیمت و سایر موارد این‌چنینی به ذهنمان خطور می‌کند. اما صرف یک وعدۀ غذایی شامل موارد مهم‌تری نیز است. علاوه‌بر جسم باید روح خود را در نظر بگیریم و در مکانی حضور پیدا کنیم که به روحیات ما نزدیکی بیشتری داشته باشد. با قرارگرفتن در محیط سنتی و صمیمی این فرصت را به خود می‌دهیم که آرامش بیشتری دریافت کرده و در این حالت بی‌تردید غذای جسم نیز دلپذیرتر به جان می‌نشیند.

آقای رشیدی مالک رستوران عالی قاپو از آن دسته افرادی است که دل‌بستۀ روزگاران خوش قدیم و آداب و شکل آن زمان‌ها است. او عقیده دارد باید در جای جای فرهنگ این مرز و بوم توقف و تامل کرد و شکوه و عظمت موجود در آن را به نسل‌های جدید منتقل نمود. با این نگاه تلاش کرده در رستوران سنتی عالی قاپو هنرهایی در زمینه‌های معماری، نقاشی و موسیقی را در اختیار همه بگذارد. کافی است به آنجا مراجعه کنید و از نزدیک تمام این هنرها را ببینید و از مجموع آنها در کنار یکدیگر لذت ببرید.

 

اهداف رستوران سنتی عالی قاپو

رستوران عالی قاپو – چیزهایی که پیش از مراجعه حتما باید بدانید

در این رستوران پنج هدف اصلی وجود دارد که در تمام سال‌های فعالیت تلاش کرده‌اند به آنها دست پیدا کنند:

  1. در رستوران سنتی عالی قاپو سعی بر این بوده که آداب پذیرایی سنتی ایرانی را احیا کنند.
  2. تلاش شده که آماده‌سازی و ارائه غذا، نوشیدنی، پیش‌غذا و دسرهای سرتاسر ایران را با همان سبک و سیاق سنتی در اختیار مهمانان بگذارند.
  3. استفاده از ظروف پذیرایی قدیمی از نقاط قوت رستوران عالی قاپو است.
  4. علاوه بر سرو غذا، اجرای برنامه‌های فرهنگی و سنتی ایرانی به ویژه موسیقی زندۀ ایرانی و موسیقی محلی در دستور کار رستوران ایرانی عالی قاپو قرار دارد.
  5. از سال 1374 شاهد اجرای انواع برنامه‌های فرهنگی دیگر در رستوران عالی قاپو هستیم که ناشی از اهمیت ویژه‌ای است که مالک آن به هنر و فرهنگ نشان می‌دهد.

آنچه که باعث شهرت رستوران عالی قاپو شده اهداف این رستوران است که به جد پیگری می‌شوند. بعضی کاربران پس از صرف غذا در رستوران سنتی عالی قاپو گفته‌اند احساس شرکت در یک مهمانی خانوادگی یا یک مجلس مفرح را داشته‌اند. این‌ها نشات گرفته از این است که هدف رستوران سنتی عالی قاپو در تهران تنها ارائه یک غذای باکیفیت نیست.

در رستوران عالی قاپو تلاش شده تا محیط ایرانی قدیم باشکوه و صمیمیت مهمان‌نوازی ایرانی را به مهمانان نشان دهند. از این رو عالی قاپو یک انتخاب عالی برای مهمانان خارجی خواهد بود. زیرا تمام مولفه‌های ایرانی را علاوه بر کیفیت بسیار خوب در اختیار مهمانان خود می‌گذارد که تجربۀ جذابی برای مهمانان خارجی خواهد بود.

 

دکوراسیون رستوران عالی قاپو

نمای اولیۀ رستوران با پله‌هایی رو به پایین آغاز می‌شود. در همان ابتدا شاهد نقاشی‌های زیبا و جذاب ایرانی هستیم که ذهن را برای یک تجربۀ دلنشین آماده می‌کند. سماور بزرگی نیز در همین ابتدای ورودی قرار دارد که حس نزدیکی و صمیمیت را تداعی می‌کند.

رستوران عالی قاپو تهران در دو طبقه آماده ارائه خدمات به مهمانان خود است. هر دو طبقه فضای سنتی و بسیار باشکوهی دارند که گویی مهمان یکی از کاخ‌ها و یا عمارت‌های ایران قدیم هستید. گنجایش سالن پذیرایی رستوران عالی قاپو خیابان گاندی تا 100 نفر است.

در عالی قاپو شاهد طاق‌های سنتی با گچ‌بری‌های زیبا، نماهای آجری و نقاشی‌های ظریف  سنتی هستیم. رنگ و لعاب فیروزه‌ای که در جای جای رستوران به چشم می‌خورد ما را به حال و هوای قدیم و فضاهای صمیمی ایرانی می‌برد.

از زیباترین قسمت‌های رستوران که باعث محبوبیت زیاد آن شده، موسیقی سنتی است. به این منظور و برای گروه‌های متعددی که در رستوران حضور دارند یک سن زیبا در نظر گرفته شده است. از زیر سن جوی آب روان است که آرامش را به مهمانان ارزانی می‌دارد.

علاوه بر میز و صندلی‌های چوبی موجود در فضای رستوران، تخت‌های سنتی در فضای داخلی رستوران عالی قاپو وجود دارد که در صورت به همراه داشتن کودکان کم‌سن‌وسال راحتی بیشتری برای آنها در پی دارد.

اگر به دنبال یک محیط منحصربه‌فرد ایرانی و سنتی هستید که یک مهمانی باشکوه خانوادگی را در آن تجربه کنید، رستوران سنتی عالی قاپو بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

 

موسیقی سنتی رستوران عالی قاپو

رستوران عالی قاپو – چیزهایی که پیش از مراجعه حتما باید بدانید

شنیدن موسیقی گوش‌نواز در هنگام صرف یک وعدۀ غذایی تجربۀ بسیار خوشایندی است. اما موضوع زمانی جذاب‌تر می‌شود که شاهد موسیقی زنده باشید. گروه‌های متفاوتی که در رستوران سنتی عالی قاپو اجرا دارند سعی می‌کنند علاوه بر موسیقی بسیار باکیفیت تعامل بسیار خوبی نیز با مهمانان حاضر در سالن داشته باشند.

موسیقی رستوران سنتی عالی قاپو از ساعت 8 تا 12 شب اجرا می‌شود. از نکات برجسته رستوران عالی قاپو در تهران این است که شما تنها با یک گروه و یک سبک و سیاق موسیقی مواجه نمی‌شوید. بلکه گروه‌های متفاوت و آهنگ‌های متنوعی در این رستوران اجرا می‌شود که برای هرنوع سلیقه‌ای جذاب خواهد بود. از موسیقی‌های پاپ گرفته تا آهنگ‌های فولکلور و آنچه به‌عنوان آهنگ‌های کوچه بازار شناخته می‌شود همه در سانس‌های متفاوت اجرا می‌شود.

تقریبا تمام مهمانانی که به این رستوران مراجعه کرده‌اند از کیفیت بالای موسیقی زندۀ آن خاطره دارند و به گفتۀ آنها تمام اجراها کیفیت بسیار بالا و خوبی داشت که بر جذابیت رستوران عالی قاپو در تهران می‌افزاید.

 

غذاهای رستوران عالی قاپو

رستوران عالی قاپو – چیزهایی که پیش از مراجعه حتما باید بدانید

در این رستوران سالادبار کامل و باکیفیتی وجود دارد که تقریبا شامل تمام پیش‌غذاهای مشهور و خوشمزه است. علاوه بر انواع پیش‌غذاها، سبد میوه نیز وجود دارد که تنوع جالبی به حساب می‌آید. در عالی قاپو علاوه بر تمام پذیرایی‌های معمول با چای و شیرینی نیز از مهمانان پذیرایی می‌شود که احساس گرمای لذت‌بخشی به مشتریان می‌دهد که البته هزینۀ آن جداگانه محاسبه می‌شود.

منوی رستوران عالی قاپو شامل تمام غذاهای ایرانی قابل تصور است که هرکدام طعم و بوی مخصوص به خود را دارند. انواع کباب‌ها، پلوهای متنوع همچون شیرین پلو یا سبزی پلو، سرخ‌کردنی‌های متفاوت و سایر غذاهای ایرانی را می‌توانید در رستوران سنتی عالی قاپو ببینید و با توجه به ذائقه خود برگزینید.

در منوی دسرها نیز علاوه بر انواع شیرینی و شکلات با شیرینی باقلوا و میوه‌های فصل روبه‌رو می‌شویم که تنوع هوشمندانه‌ای به حساب می‌آید.

 

قیمت رستوران عالی قاپو

به نسبت قیمت باید به یاد داشته باشیم که در یکی از بهترین رستوران های تهران حضور داریم. قیمت‌ها نیز بر این اساس هستند و با یک منوی گران قیمت مواجه خواهیم بود. هرچند نسبت به محیط، رفتار پرسنل، سرعت سرو غذاها و ناگفته نماند شوخی‌های بی‌نظیر پرسنل در هنگام سرو چای که یک خاطرۀ به‌یادماندنی برای همه ایجاد می‌کند؛ قیمت‌ها تقریبا معقول به‌نظر می‌آیند.

 

آدرس رستوران عالی قاپو

رستوران سنتی عالی قاپو در تهران، ونک، خیابان گاندی قرار دارد. متاسفانه این رستوران پارکینگ اختصاصی ندارد و با توجه به مکان قرارگیری برای یافتن مکان پارک احتمالا با مشکل مواجه شوید. هرچند برای حل این مشکل یک پارکبان نیز در جلوی در ورودی حضور دارد که کمی از صعوبت این ماجرا را برطرف می‌نماید.

 

سخن نهایی درباره رستوران عالی قاپو

رستوران عالی قاپو به جز یک مکان برای صرف وعدۀ غذایی، یک محیط آرامش‌بخش هم است. اگر دوست دارید کمی از زندگی روزمره فاصله گرفته و در حال و هوای دیگری قرار بگیرید، این رستوران از بهترین انتخاب‌های ممکن است.

رستوران عالی قاپو خیابان گاندی با دکوراسیون باشکوه سنتی و ایرانی، حس هنردوستی را در دل مخاطب بیدار می‌کند. با داشتن موسیقی زنده، سرو غذاهای متنوع ایرانی، محیط خانوادگی، تخت‌های نشیمن سنتی و… یک مکان تفریحی فوق‌العاده به حساب می‌آید که در اغلب شب‌های هفته شلوغ است. اگر قصد دارید به عالی قاپو بروید حتما قبل از آن میز رزرو کنید.

قیمت غذاهای رستوران عالی قاپو در محدودۀ گران طبقه‌بندی می‌شوند اما حداقل یک بار رفتن به این رستوران یک اتفاق جذاب و خوشایند خواهد بود. فراموش نکنید رستوران سنتی عالی قاپو به جز جسم برای روح شما هم غذاهای متفاوتی در نظر گرفته است. آیا تا به حال در این رستوران حضور داشته‌اید؟ از تجربۀ خود برای ما و خوانندگان فانیبو بگویید.

The post رستوران عالی قاپو – چیزهایی که پیش از مراجعه حتما باید بدانید appeared first on فانیبو.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن