سفر و گردشگری

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا – کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟


مکانی را تصور کنید که در تمام طول سال، آب و هوا و شرایط اقلیمی کاملا دلپذیری دارد. چه چیزی بیش از این می‌توان خواست؟ آیا به دنبال خوش آب و هواترین شهرهای دنیا می‌گردید؟ در ادامه، فهرستی از ده شهری که بهترین شرایط آب و هوایی را در طول سال دارند، آورده شده‌است.

 

10– مدئین، کلمبیا

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 18 تا 28 درجه سانتی‌گراد

مدئین یا در تلفظ دیگر مدلین، دومین شهر بزرگ کلمبیا است. این شهر در منطقه کوهستانی سبز هاله، در نزدیکی رشته‌کوه آند و در ارتفاع 1495 متری از سطح دریا واقع شده‌است. شهر مدئین به نام «شهر بهار جاودانه» مشهور است. علت این نامگذاری به این حقیقت برمی‌گردد که آب و هوای این شهر در تمام طول سال مانند فصل بهار است. دمای هوا در مدئین بین 18 تا 28 درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند.

حتی در فصول بارانی سال، تغییرات دما در مدئین به صورت حداقلی است. همین مسئله است که این شهر را به یک بهشت واقعی تبدیل می‌کند، جایی که علاوه بر افراد محلی، بازدیدکنندگان نیز می‌توانند از تماشای تنوع گسترده‌ای از گل‌های رنگارنگ در تمام طول سال لذت ببرند. مجموعه این شرایط، شهر مدئین را به یکی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا برای سفر و یا حتی زندگی تبدیل کرده‌است.

حتما بخوانید: لوکس‌ترین هتل‌های دنیا را بشناسید

9– نیس، فرانسه

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: به طور میانگین حدود 27 درجه سانتی‌گراد

شهر جادویی نیس، در ساحل مدیترانه‌ای جنوب شرقی فرانسه واقع شده‌ است و شهر مهم کمان مدیترانه به حساب می‌آید. علاوه بر وجود دریای سبزآبی رنگ و دیدنی در یک سوی این شهر، ضلع شمالی شهر نیز با تپه‌های سبز و زیبا احاطه شده‌است. چنین مکان بی‌نظیری، در تمام طول سال نیز آب و هوای مطلوب و دلپذیری را ارائه می‌دهد.

میزان متوسط بارندگی، تابستان‌های آفتابی و بهار شگفت‌انگیز سه عامل اصلی هستند که شهر نیس را از دیدگاه ساکنان و بازدیدکنندگانش به یکی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا برای سفر تبدیل می‌کنند. علاوه بر آب و هوای دلپذیر، سواحل زیبا و دیدنی، خیابان‌های باریک و معماری قدیمی شهر، و همچنین فرصت‌های جذاب برای خرید، در شهرت این شهر ساحلی فرانسه تاثیر فراوانی دارند.

حتما بخوانید: بیش از 40 جاذبه گردشگری شهر پاریس معرفی شدند

8– اواهو، هاوایی

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

جزیره اواهو، دارای دلپذیرترین آب و هوا در میان تمام شهرهای هاوایی و البته یکی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا است. این جزیره زیبا در تمام طول سال از آب و هوای عالی برخوردار است. دمای هوا در اواهو بین 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد متغیر است. حتی در فصل زمستان، بالاترین درجه حرارت در اواهو حدود 25 درجه سانتی‌گراد است.

این آب و هوای عالی همچنین در شهرت اواهو به‌عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری در میان جزایر هاوایی، نقش به‌سزایی دارد. اعتقاد بر این است که نیمی از تمام گردشگرانی که ایالت هاوایی را به‌عنوان مقصد خود برمی‌گزینند، اواهو را برای بازدید انتخاب می‌کنند. جزیره شلوغ اواهو همچنین به نام «محل گردهمایی» هم شناخته می‌شود.

حتما بخوانید: معروف‌ترین غارهای زیرزمینی دنیا که باید ببینید

7– لویا، اکوادور

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 26 تا 30 درجه سانتی‌گراد

شهر کوهستانی لویا که در بخش جنوبی اکوادور واقع شده‌است، به خاطر اقلیم پرزرق‌وبرق و بهارمانندی که در طول سال دارد مشهور است. این شهر در ارتفاع 2068 متری از سطح دریا قرار گرفته‌است. این ارتفاع زیاد در آب و هوای بی‌نظیر شهر لویا تاثیر فراوان دارد و این شهر را در رتبه هفتم خوش آب و هواترین شهرهای دنیا قرار داده‌ است. علاوه بر این، تغییرات دما در این شهر حداقلی است و در طول سال در بازه‌ای 6 درجه‌ای بین 26 تا 32 درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند.

وسعت 285.7 کیلومتر مربعی شهر لویا، صدها دره در ناحیه انتهایی جنوب اکوادور را شامل می‌شود. شما می‌توانید در گوشه گوشه این شهر زیبا، آب و هوایی عالی و نشاط‌آور را احساس کنید. این شهر همچنین پایتخت موسیقی و فرهنگ اکوادور است و این نکته موجب جذابیت دو چندان آن برای گردشگران شده‌ است.

حتما بخوانید: ارزان‌ترین کشورهای جهان برای سفر خارجی معرفی شدند

6– کون‌مینگ، چین

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: حدود 20 درجه سانتی‌گراد

شهر کون‌مینگ که مرکز استان یون‌نان در چین است، یکی از بهترین مقاصد گردشگری در هر زمان از سال است. صرف نظر از این که در کدام فصل سال قرار داشته‌ باشیم، شهر کون‌مینگ با شرایط اقلیمی فوق‌العاده‌اش، یکی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا است. آب و هوای بسیار مناسب و بی‌نقص کون‌مینگ موجب شده که به عنوان «شهر همیشه بهار» نیز شناخته شود.

دمای هوا حتی در تابستان نیز چندان بالا نمی‌رود و میانگین دما همیشه در حدود 20 درجه سانتی‌گراد است. زمستان شهر کون‌مینگ نیز خشک است و این شهر به‌ندرت شاهد بارندگی به‌خصوص بارش برف است. علاوه بر آب و هوای همیشه بهار، مناظر خیره‌کننده و مکان‌های تاریخی زیبا نیز موجب شهرت فراوان شهر کون‌مینگ در چین شده‌است.

حتما بخوانید: بزرگ‌ترین هتل‌های جهان چند اتاق دارند؟

5– سائو پائولو، برزیل

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 22 تا 28 درجه سانتی‌گراد

سائو پائولو که پرجمعیت‌ترین شهر برزیل و نهمین شهر پرجمعیت جهان است، در جنوب شرقی این کشور واقع شده‌ است. پنجمین شهر در فهرست خوش آب و هواترین شهرهای دنیا از سوی غرب توسط کوه‌های کم‌ارتفاع احاطه شده‌ است. با وجود این که سائو پائولو در منطقه درون کشوری قرار دارد، دارای آب و هوای مطبوع و با حداقل دمای هوا است. بازه تغییرات دمای هوا در سائو پائولو تنها 22 تا 28 درجه سانتی‌گراد است.

در تابستان دمای هوا به بالاتر از 28 درجه سانتی‌گراد نخواهد رسید. زمستان سائو پائولو نیز چندان سرد نیست. میانگین حداکثر دما در زمستان برای این شهر 23 درجه سانتی‌گراد است. آب و هوای معتدل و مرطوب این شهر، آن را به نام «شهر نم نم باران» نیز مشهور کرده است.

سائو پائولو هفتمین شهر بزرگ جهان و یکی از بهترین مناطق تجاری و توریستی در برزیل است و در طول سال میزبانی بیش از 12 میلیون نفر از گردشگرانی که این شهر را برای بازدید انتخاب کرده‌اند برعهده دارد.

حتما بخوانید: راهنمای کاربردی سفر ارزان‌قیمت داخلی و خارجی منتشر شد

4– سیدنی، استرالیا

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: به طور میانگین حدود 23 درجه سانتی‌گراد

سیدنی بدون شک یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است، اما آنچه شاید کمتر از آن مطلع باشید این است که عنوان یکی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا را نیز در کارنامه دارد. آنچه موجب شهرت این شهر شده‌ است جامعه هنری پررونق، معماری موروثی، سیستم آموزشی باکیفیت و البته آب و هوای عالی آن است. در سیدنی شما در تمام طول سال می‌توانید از آب و هوای عالی لذت ببرید. این شهر در هر سال از بیش از 340 روز آفتابی لذت می‌برد.

در شهر سیدنی تابستان چندان گرم نیست و زمستان نیز بسیار معتدل است. این شهر در تمام فصول برای سفر مناسب است. اما بهار و تابستان بهترین زمان برای لذت بردن از فعالیت‌های ساحلی در سطح شهر است. به غیر از آب و هوای عالی، می‌توانید از بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی، سواحل زیبا، جاذبه‌های طبیعی و پارک‌های بزرگ سیدنی نیز لذت ببرید.

حتما بخوانید: 10 رودخانه شگفت‌انگیز دنیا که حتما باید ببینید

3– جزایر قناری، اسپانیا

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 17 تا 24 درجه سانتی‌گراد

جزایر قناری، مجمع‌الجزایری واقع در سواحل غربی آفریقا و یکی از ایالت‌های خودمختار اسپانیا است. این مجمع‌الجزایر از هفت جزیره بزرگ و اصلی و چند جزیره کوچک تشکیل شده‌ است. این منطقه در تمام سال آب و هوای بسیار خوبی دارد و گرچه در فهرست ما در رتبه سوم جای گرفته، اما بسیاری افراد به‌زعم خود آن را خوش آب و هوا ترین نقطه جهان می‌دانند.

تابستان در این جزایر گرچه گرم است، اما خیلی داغ نیست و زمستان نیز معتدل است. دمای هوا در جزایر قناری بین 17 تا 24 درجه سانتی‌گراد است. محبوب‌ترین جزیره از میان هفت جزیره اصلی جزایر قناری، تنریف است. این شهر به دلیل آب و هوای دلپذیر همیشگی‌اش، به «جزیره بهار ابدی» نیز شناخته می‌شود.

بادهای جنوب شرقی و جریان‌های دریایی تاثیرات مهمی بر آب و هوای جزایر قناری دارند. چرا که هردوی این نیروها موجب ایجاد اثرات خنک‌کننده در سواحل و زمین جزایر قناری می‌شوند.

حتما بخوانید: جامع‌ترین راهنمای فارسی سفر به دبی امارات

2– مالاگا، اسپانیا

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 17 تا 19 درجه سانتی‌گراد

مالاگا یکی از شهرهای اسپانیا با آب و هوای دلپذیر نیمه‌گرمسیری-مدیترانه‌ای است و عنوان دوم را در فهرست خوش آب و هواترین شهرهای دنیا برای خود یدک می‌کشد. این شهر در هر سال حدود 300 روز آفتابی دارد. شهر مالاگا همچنین برای داشتن گرم‌ترین زمستان‌ها در بین سایر شهرهای اروپایی معروف است. زمستان این شهر بسیار معتدل و متوسط دما بین 17 تا 19 درجه سانتی‌گراد است.

حتی در طول زمستان، شهر مالاگا در طول روز حدود 5 الی 6 ساعت آفتاب دریافت می‌کند. در گرم‌ترین روزهای تابستان، میانگین دمای هوا در شهر مالاگا حدود 25 درجه سانتی‌گراد اندازه‌گیری شده‌است. تابش آفتاب در این فصل حدود 11 ساعت در روز طول می‌کشد. همچنین می‌توانید از جاذبه‌های ساحلی شهر مالاگا در طول پاییز لذت ببرید.

حتما بخوانید: زیباترین شهرهای جهان کدام‌ها هستند؟

1– سن‌ دیگو، کالیفرنیا، آمریکا

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا - کدام شهر بهترین هوا را در طول سال دارد؟

دمای هوا: بین 14 تا 22 درجه سانتی‌گراد

اگر مقصد بعدی شما برای بازدید شهر سن دیگو است، پس نیازی نیست که نگران انتخاب زمان مناسب برای سفر باشید؛ چرا که سن دیگو در تمام سال آب و هوای فوق‌العاده‌ای دارد. این شهر در واقع خوش آب و هواترین شهر دنیا است. در طول روزهای گرم تابستان دمای هوای سن دیگو به طور متوسط 22 درجه سانتی‌گراد است. زمستان نیز در شهری که میانگین دمای هوای آن 14 درجه است، مطلوب و دلپذیر می‌نماید.

سن دیگو در طول سال بیش از 300 روز آفتابی را تجربه می‌کند. همین نکته این شهر را به یکی از بهترین مقاصد برای خوشگذرانی‌های ساحلی در ایالات متحده تبدیل کرده‌ است. در فصل تابستان (ماه‌های ژوئن و آگوست / از اوایل تیر تا اوایل شهریور) سن دیگو از حضور گردشگران تابستانی خود شلوغ و پررفت‌وآمد می‌شود. دمای آب نیز در این فصل به اوج خود می‌رسد (22 درجه سانتی‌گراد). سن دیگو 33 ساحل زیبا دارد. در تمام این سواحل انواع ورزش‌های آبی و جاذبه‌های ساحلی دیگر برای بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

یکی دیگر از جاذبه‌های مهم و جالب تابستانه در این شهر، مراسم کامیک-کان است. این رویداد، یک گردهمایی پرطرفدار است که در سطح جهانی مشهور است و شرکت‌کنندگان بسیاری دارد. این رویداد هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شود. حتی در بهار و پاییز نیز آب و هوای تابستانه‌ای دارد و شما در طی این فصول نیز همچنان می‌توانید از آب گرم دریا لذت ببرید. در مقایسه با فصل تابستان، این شهر در بهار و پاییز میزبان تعداد کمتری از گردشگران است. بنابراین این دو فصل بهترین زمان برای تجربه جاذبه‌های شهر سن دیگو است، آن هم در محیطی که کمتر شلوغ باشد.

زمستان در سن دیگو از ماه دسامبر (میانه آذر) آغاز می شود و در فوریه (نیمه دوم بهمن و نیمه اول اسفند) به پایان می‌رسد. با این وجود حتی در این فصل شهر دارای آب و هوایی معتدل با میانگین دمای 16 درجه سانتی‌گراد است. سن دیگو همچنین در این فصل فعالیت‌های درون‌ساختمانی زیادی برای بازدیدکنندگان خود ارائه می‌کند.

حتما بخوانید: این شهرها را از لیست مقاصد گردشگری خود خط بزنید

خوش آب و هواترین شهرهای دنیا – انتخاب شما کدام است؟

در این مطلب فهرستی از خوش آب و هواترین شهرهای دنیا شامل ده شهر در مناطق مختلف زمین برای شما ارائه شد. از شهرهایی واقع در شرق آسیا گرفته تا اروپا، آفریقا و آمریکا. از شهرهای آرام و کوچک تا شهرهای بسیار شلوغ و پررفت‌وآمد. اما انتخاب شما کدام است؟ برای سفر کدام مقصد را ترجیح می‌دهید؟ انتخاب شما برای زندگی کدام است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر شنیدن آن‌ها هستیم.

 

منبع: The Mysterious World

حتما بخوانید: بهترین کشورهای جهان برای تجربه زندگی باکیفیت کدام‌ها هستند؟منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن