دسته‌ها
جهان گردی گردشگری

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق


شاید شما هم داستان عاشقانه و غم انگیز رومئو ژولیت را نیز شنیده باشید. این داستان به قدری شهرت دارد که خیلی از علاقه مندان و جهانگردان تنها برای بازدید از خانه عاشقانه ژولیت به شهر ورونا سفر می کنند. امروزه این شهر به شهر عشق شناخته می شد و از نقاط مختلف دنیا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. زمانی که از داستان های رمانتیک صحبت می کنید، شاید اولین بار نام این خانه به ذهن شما برسد. خیلی از افراد با شنیدن داستان های تخیلی و عاشقانه به وجد می آیند. ما قصد داریم در این بخش با خانه ژولیت ایتالیا بیشتر آشنا شویم.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

دیدنی های خانه ژولیت ایتالیا

همانطور که می دانید داستان رومئو ژولیت شهرت جهانی دارد. در این باره آهنگ ها و فیلم های مختلفی ساخته شده اند. خانه ژولیت که یکی از جاذبه ها مهم در شهر ورونا به شمار می آید، به خانه عشاق شناخته می شود. این شهر که یکی از شهرهای گردشگری و مهم است، دارای جذابیت های تاریخی بسیار زیادی نیز می باشد.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

نکته جالب درباره خانه ژولیت این است که خیلی از گردشگران تصور می کنند، این خانه متعلق به شخصیت های داستان می باشد. در صورتی که این داستان تخیلی بوده و هیچ واقعیتی ندارد. اما با این وجود هر ساله علاقه مندان زیادی به این شهر آمده و از جاذبه های این خانه دیدن می کنند. این بنا که یکی از مکان های دیدنی ورونا می باشد، از جذابیت های زیادی برخوردار است. با معرفی مکان های دیدنی ورونا می توانید جذابیت های بیشتری از این شهر را بشناسید.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

داستان رومئو ژولیت:

نمایش رومئو ژولیت از مجموعه نمایش هایی است که در سال ۱۵۹۷ به چاپ رسیده است. این نمایش که در شهر ورونا برگزار شده موجب علاقه مندی دو جوان به یکدیگر می شود. وجود دشمنی قدیمی که میان این افراد وجود دارد، موجب شده تا داستان و چالش های زیادی در عشق آن ها ایجاد شود. این دشمنی در نهایت موجب مرگ هر دو می شود. این مجموعه داستان که از داستان های مهم است، برای خوانندگان اهمیت زیادی دارد. این داستان اهمیت فرهنگی بالایی دارد و در جهان شناخته شده است. این اثر در میان آثار ایتالیایی شهر و اهمیت زیادی دارد.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

پیشینه تاریخی خانه:

خانه ژولیت ایتالیا از جذابیت های بسیار زیادی برای بازدیدکنندگان برخوردار است. این خانه تاریخی متعلق به قرن ۱۳ می باشد و با توجه به معماری که به خود اختصاص داده می تواند مورد توجه باشد. در این خانه زمانی خانواده کاپلو سکونت داشته اند. زندگی این خانواده در این خانه موجب شد تا برخی تصور کنند، واقعا این داستان در این خانه رخ داده است.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

این خانه در اوایل قرن ۲۰ میلادی به یک خانه متروکه تبدیل شده است. در آن زمان شهرداری شهر تصمیم گرفت تا این خانه را از این خانواده خریداری نماید. این بنا با توجه به معماری گوتیکی که دارد مورد بازسازی نیز قرار گرفته است. در حال حاضر نیز این خانه به یک موزه دیدنی برای بازدیدکنندگان تبدیل شده که می توانید از آن دیدن کنید.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

یکی از بخش های جذاب در معماری این بنا بالکنی است که مشاهده می کنید. برخی می گویند این بالکن همان بالکنی است که رومئو عشق خود را به ژولیت ابراز نموده است. این بالکن در حقیقت بخش اصلی بنا نبوده و بعدها در قرن ۲۰ به آن اضافه شده که زیبایی خاصی به بنا بخشید. این ساختمان شامل بخش های دیگری نیز می شود که می توانید از آن دیدن نمایید.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

مجسمه ژولیت:

یکی از زیبایی های این بنا که مورد توجه بازدیدکنندگان می باشد، مجسمه ژولیت است که در خانه ژولیت ایتالیا قرار دارد. این مجسمه در حیاط ساختمان قرار دارد. اعتقادات جالبی که درباره این مجسمه و ساختمان وجود دارد، گاهی موجب شده تا افراد زیادی به این منطقه از شهر بیایند. برخی بر این باورند که دست زدن به این مجسمه موجب شده تا شانس بیشتری در دست یافتن به عشق خود داشته باشند.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

هر چند ژولیت در رسیدن به عشق خود شانس کمی داشته است، اما پاکی و مقدس بودن این عشق می تواند فرد عاشق پیشه ای را پیش روی شما قرار دهد. یکی دیگر از بخش های جذاب در موزه این بنا لباس های زیبایی است که متعلق به دوران رنسانس هستند. این لباس ها قدیمی بوده و دارای دوخت های زیبایی هستند. در این موزه همچنین مجموعه ای از عتیقه ها قرار دارد.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

عتیقه هایی که در این مجموعه واقع شده اند، حکاکی شده و در این موزه نگهداری می شوند. بخش هایی از آثار و اشیای موجود در این موزه در فیلم های سینمایی معروف نیز به کار رفته اند. نکته قابل ملاحظه این است که باورهای موجود در پشت این خانه تخیلی هستند و هیچ واقعیتی ندارند. اما از سویی احساساتی که مردم نسبت به این خانه و بخش های دیگر آن دارند، موجب شده تا شهرت زیادی را کسب کند.

نوشته های روی دیوارهای این بنا نیز می تواند شما را با داستان های عاشقانه گره بزند. تعداد کاغذها روی این دیوار به قدری زیاد هستند که برخی از آن با استفاده از آدامس به دیوارها چسبیده شده اند. انرژی مثبتی که با دیدن این دست نوشته ها به شما منتقل می شود، تجربه موثر و مثبتی می باشد. گویی با چسباندن کاغذ به این دیوارها خوش شانسی به شما روی می آورد. گردشگران برای اولین بار با دیدن این نامه ها توجه شان جلب می شود. بسیاری از توریستان برای دیدن این نامه ها به این منطقه می روند. این نامه ها در خانه ژولیت ایتالیا می تواند جالب توجه باشد.

خانه ژولیت ایتالیا بنای معروف جهان در شهر عشق

این خانه امروزه یکی از مکان های دیدنی ایتالیا است. با توجه به قدمت تاریخی این بنا و سبک معماری گوتیکی که دارد، می تواند یکی از جاذبه های این کشور باشد. این بنا در شهر ورونا قرار گرفته و امروزه مقصد بسیاری از مسافران است.

همانطور که می دانید کشور ایتالیا یکی از کشورهای گردشگری و مهم در دنیا است و از مهم ترین شهرهای این کشور می توان به شهر ورونا و شهر رم اشاره نمود. شما علاقه مندان می توانید در لینک با دیدنی های رم نیز بیشتر آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *