انگلستانپل تاور بریجپل تاور بریج لندنتاور بریجتاور بریج کجاستتاور بریج لندن

تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن


تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن

تاور بریج لندن

تاور بریج که به معنای پل برج است نام یکی از مشهورترین سازه ها و پل های شهر لندن پایتخت کشور انگلستان است که برروی رودخانه مشهور این شهر بنام رود تیمز بنا شده است. در ادامه با مجله گردشگری تاپ تراول همراه شوید تا بیشتر با این پل برج آشنا شوید

تاور بریج با معماری گوتیک در سال 1886 شروع و در 1894 کار ساخت آن به پایان رسید که در کنار یکی از مشهورترین جاذبه شهر لندن بنام برج لندن قرار گرفته است  از دیگر جذابیت های تاور برج مسیر جاده ای که برروی آن قرار گرفته است که در مواقع عبور کشتی از زیر این پل مسیر جاده ای به بالا کشیده می شود تا کشتی ها از زیر آن عبور کنند

تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن
تاور بریج

علت ساخت این پل افزایش جعمیت لندن در قرن نوزدهم بود که مسئولان شهر لندن را به فکر احداث پل جدیدی برروی رودخانه تیمز انداخت .طرح انتخابی تاور برج کاری از هوراس جونز با همکاری جان ولف بری بود. پنج پیمانکار و تقریباً ۴۵۰ کارگر برای ساخت این پل ۲۵۶ متری به خدمت گرفته شد و ۱۱ هزار تن استیل در چهارچوب آن به کار رفت است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن

سرانجام کار ساخت پل که تاور بریج نام گرفت (تاور= بُرج، بریج= پل) در ۱۸۹۴ به پایان رسید. پل تاور بریج دارای برج‌ هایی با معماری گوتیک ویکتوریایی بود که در آن زمان مورد پسند مردم قرار نگرفت، اما با گذر زمان این پل به یکی از معروفترین نماد های شهر لندن تبدیل شد.

تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن
تاور بریج لندن

گرفتن عکس و فیلم از پل تاور بریج یکی از کارهای مورد علاقهٔ توریست‌ هایی است که به لندن می‌آیند، اما در عین حال این امکان نیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد که وارد برج‌ ها شوند. دو برج توسط گردشگاهی در قسمت بالا به یکدیگر متصلند و نمایی زیبا از لندن را می‌توان از آنجا مشاهده نمود.

همچنین در داخل پل، نمایشگاه تاور بریج قرار دارد که مساحت گردشگاه و دو برج را شامل می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند از موتورخانهٔ ویکتوریایی که درون برج‌ها قرار دارند دیدن کنند.


مقالات بیشتر بخوانید :


 

تاور بریج لندن ، مشهور ترین پل شهر لندن


   تبلیغات    

                 تور کیشمنبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن