ایران بهتر

  • تاریخ : ۲۹ام آبان ۱۳۹۷

رئیس جمهور روسیه ضمن ابراز تمایل به رایزنی با امریکا بابت توافقنامه استفاده از راکت های میانبرد اتمی، از تقابل محتمل مسکو با واشنگتن در این ماجرا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه  از مقابله به مثل با امریکا در صورت خروج این کشور از توافقنامه استفاده از راکت های میانبرد اتمی خبر داد.

وی در دیدار با مقام‌های ارشد وزارت دفاع این کشور پیرامون تقابل محتمل با امریکا به رایزنی پرداخت و افزود : کرملین آماده گفتگو با امریکا پیرامون توافقنامه استفاده از راکت های میانبرد اتمی است.

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا چندی قبل روسیه را به نقض توافقنامه استفاده از راکت های میانبرد اتمی متهم و تهدید کرد کشورش را از این توافق خارج می‌کند.

این در حالی است که یک مقام کرملین نیز شب گذشته از عدم بهبود در روابط روسیه با امریکا با وجود تماس‌های اخیر مقام‌های ارشد دو طرف خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «دیمیتری پسکوف» رئیس دفتر رئیس جمهور روسیه گفت: ولادیمیر پوتین رئیس در جریان دیدار خود با «مایک پنس» معاون رئیس جمهور امریکا در سنگاپور نسبت به عدم گشایش در روابط مسکو-واشنگتن ابراز نگرانی کرده است.

پسکوف دراین باره اظهار داشت: در روابط با امریکا هیچ پیشرفتی وجود ندارد و هیچکس نمی‌تواند چنین توقعی داشته باشد، در این مورد ما احتمالا باید منتظر تماس بعدی بین دو رئیس جمهور باشیم.