ایران بهتر

  • تاریخ : ۲ام مرداد ۱۳۹۷

جمعی از فعالان مدنی و باشنده های ولسوالی میدان شهر ولایت میدان وردک، در اعتراض به آنچه عدم انکشاف متوازن و عدم حضور تمامی اقوام در نهادهای دولتی میخوانند دست به اعتراض زده و دروازه این ولایت را مدتی مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) جمعی از فعالان مدنی و ده ها نفر از باشنده های میدان شهر؛ عصر امروز در اعتراض به ناقص بودن نام وردک، عدم انتقال دانشگاه این ولایت از دشت توپ به میدان‌ شهر و نبود حضور اقوام مختلف در نهادهای دولتی به جاده‌ها ریختند و دروازۀ  دفتر والی را بسته و مانع کار ماُمورین اداره این ولایت شدند.

معترضان می گویند نام این ولایت در ارگان‌های محل به نام وردک ثبت است در حالی‌ که نام درست و کامل آن میدان‌وردک است و بنابراین، اسم میدان باید در کنار آن اضافه شود.

آنان به حکومت محلی این ولایت به مدت سه روز فرصت دادند تا به خواسته های آنان رسیدگی شده در غیر آن شاهراه نمیر یک(کابل- قندهار) را مسدود خواهند کرد.

عبدالرحمن منگل سخنگوی والی این ولایت در تماس با خبرنگار آوا گفت: “معترضان صبح امروز با تجمع در مقابل دروازه ولایت دروازه این ولایت را به روی مامورین بسته نموده و از حکومت خواهان نامبرده شدن کامل اسم ” میدان وردک”، انتقال دانشگاه به مرکز میدان شهر و حضور تمامی اقوام در ارگانهای دولتی شدند.”

وی افزود، این اعتراض کنندگان برای مدتی دروازه این ولایت را بسته کرده بودند که با پا درمیانی شخص والی تظاهر کنندگان به تظاهرات شان پایان داده و دروازه این ولایت را باز نمودند.

به گفته سخنگوی ولایت میدان وردک، این تظاهر کنندگان برای مدت سه روز به حکومت فرصت داده تا به خواسته های آنان رسیدگی صورت گیرد در غیر این صورت شاهراه نمبر یک این ولایت را مسدود خواهند کرد.