ایران بهتر

  • تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزرای صدای افغان(آوا)، ‘هنریتا فور’ مدیر اجرایی یونیسف که به تازگی سفری به کشور بحران زده یمن داشته با صدور بیانیه ای، اعلام کرد: سه سال جنگ مستمر پس از ده ها سال توسعه نیافتگی و بی تفاوتی مزمن جهانی چه بر سر کودکان می تواند بیاورد!

وی با تقبیح ادامه حملات ائتلاف عربی به یمن اعلام کرد: از آغاز حمله نظامی عربستان به یمن در سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۴) دست کم دو هزار و ۲۰۰ کودک یمنی کشته و ۳ هزار و ۴۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

وی هشدار داد: ۱۱ میلیون کودک یمنی نیز نیازمند کمک هستند.

فور افزود: تعداد بسیاری از کودکان یمنی گرسنه هستند یا وادار به شرکت در جنگ می شوند و به سبب ابتلا به بیماری هایی که قابل پیشگیری هستند، در صف مرگ قرار دارند.

مدیر اجرایی یونیسف با تاکید بر اینکه ‘هیچ توجیهی برای این جنایت وجود ندارد’، اظهار داشت: آمار گزارش شده، آماری هستند که ما قادر به راستی آزمایی آنها بوده ایم، ممکن است آمار واقعی بیش از این باشد.

حملات روزانه جنگنده های ائتلاف عربی به مردم فقیر یمن به طور مستمر ادامه دارد.

جنگنده های سعودی در تازه ترین حملات خود به مراکز و مناطق غیر نظامی یمن بار دیگر امروز (سه شنبه) یک مراسم عروسی را در ولایت صعده در شمال یمن بمباران کردند.

در اثر این حمله ۱۱ شهروند کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

بنابر گزارش این سازمان، بیش از یکهزار و ۵۰۰ مدرسه در اثر حملات هوایی عربستان متضرر شده و ادامه جنگ تحمیلی بر یمن، حدود نیم میلیون کودک یمنی را از رفتن به مکتب محروم کرده است.

روز گذشته (دوشنبه) نیز سه غیرنظامی در حمله هوایی عربستان به مکتبی درولایت الحدیده واقع در غرب یمن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

خشونت های یمن به دنبال آغاز حملات گسترده ائتلاف عربی در ۲۳ جوزا  سال جاری به ولایت الحدیده شدت یافته است.

ائتلاف عربی برای جبران شکست های میدانی خود در برابر نیروهای یمنی، مناطق غیرنظامی و مسکونی را در سایه سکوت محافل بین المللی هدف قرار می دهد.

تجاوز ائتلاف سعودی به یمن که از ۶ حمل ۹۴ آغاز شده، تاکنون منجر به مرگ بیش از ۱۴ هزار یمنی شده و زیرساخت های این کشور را نابود کرده است.

شمار زیادی از مردم یمن نیز به دنبال درگیری های مزبور از خانه و کاشانه خود آواره شده اند برخی منابع آمار آوارگان را بیش از ۸۵ هزار نفر ذکر می کنند.