ایران بهتر

  • تاریخ : ۳۰ام شهریور ۱۳۹۷

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان، امروز پنجشنه ( ۲۹ سنبله) ضمن اشتراک در مراسم گرامی‌داشت از عاشورای حسینی در مساجد جامع الزهرا و زینبیه کارته ۴ در غرب کابل گفت: قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا صفحه جدیدی را در مبارزه با بی‎عدالتی باز کرد .

 

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و عاشورا را به مسلمانان جهان و به ویژه ملت مسلمان افغانستان تسلیت و تعزیت عرض کرد و تاکید نمود که بیشتر از هر زمان دیگر شاهد همبستگی اهل تسنن و تشیع در افغانستان هستیم.

 
داکتر عبدالله عبدالله در ادامه صحبت‌های خویش، قیام امام حسین (ع) و حادثۀ کربلا را در تاریخ اسلام و جهان و مبارزات عدالت‌خواهانه و آزادی‌خواهانه بی‌نظیر خواند و گفت که به همین دلیل است که امروزه میلیون‌ها مسلمان آزادی‌خواه و عدالت‌خواه یاد آن روز را گرامی می‌دارند.

 

وی گفت که در کربلا، امام حسین و یارانش به شهادت رسیدند؛ اما آنان پیروزی عدالت بر بی‌عدالتی و روشنی بر تاریکی را رقم زدند.

 
رئیس اجرایی همچنان اضافه کرد: حادثه کربلا در تاریخ جهان و مسلمانان با خون شهدای بزرگوار رقم خورد و صفحۀ جدیدی را در دفاع از حق، استواری و ایستادگی، شهامت و قربانی در احقاق حق و راه خدا و مبارزه با ظلم، تجاوز و بی‌عدالتی باز کرد.

 

آقای عبدالله به حوادث جاری در کشور اشاره کرد و گفت که در ماه محرم الحرام به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا به خوبی وحدت و همدلی را میان اهل تسنن و تشیع در کشور شاهد هستیم، این وحدت بیشتر از هر زمان دیگر به مشاهده می‌رسد و انتظار داریم که در راستای همدلی تلاش‌های بیشتر صورت گیرد.

 
رئیس اجرایی حکومت تصریح کرد: در حال حاضر مردم افغانستان و نیروهای امنیتی کشور در سنگر حق بر ضد گروه‌های باطل قرار دارند، اما نیروی حق و روشنی در برابر نیروی باطل و تاریکی به پیروزی خواهد رسید.

 
داکتر عبدالله عبدالله افزود که متاسفانه با دشمنان بی‌رحم طرف هستیم؛ اما با حفظ وحدت و همدلی می‌توانیم در این نبرد پیروز شویم.

 

آقای عبدالله از عزاداران حسینی و علمای اهل تشیع و تسنن، به خاطر برپایی با شکوه مراسم گرامی‌داشت از دهم محرم ابراز سپاس و قدردانی کرد.

 

 

پنجشنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما

مطالب مشابه با این مطلب