ایران بهتر

  • تاریخ : ۲۴ام اسفند ۱۳۹۷

داکتر سید ناصر حسینی؛ بخش جراحی عمومی شفاخانه ملکی مزارشریف در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان می گوید که از ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز تا کنون که ساعت ۶:۳۰ شب می باشد، ۱۹ زخمی این رویدات به شفاخانه ملکی مزارشریف منتقل شدند که یک زن و یک کودک در این میان شامل می باشند.

وی وضعیت سه تن از زخمیان این حادثه را وخیم توصیف کرد و افزود که تا حال جسد کدام  کشته ای به شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی انتقال نیافته است.

عبادالله که دو عضو فامیلش در حادثه امروز مزارشریف زخمی شدند در مصاحبه با خبرنگار آوا گفت که با عبور طیاره نظامی مرمی هاوان از اصابت کرد و دو تن اعضای خانواده اش زخمی شدند.

جاوید صافی یکی از باشندگان نزدیک قومندان امنیه بلخ و از زخمیان این حادثه در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان،  می گوید که نظامیان برای متفرق کردن مردم فیر های هوایی کردند و در نتیجه وی زخم برداشتند.

وی افزود: نظامیان چندین شاجور مرمی را پی در پی به سوی مردم فیر کردند که در نتیجه سه مرمی به من اصابت کرد و زخمی شدم.

آقای صافی حادثه امروز بلخ را بسیار وحشیانه خواند و افزود که امروز شهر مزارشریف چهره وحشت ناک را به خود گرفته بود و بخاطر اختلافات دو تن همه مردم از کار ماندند و تعداد زیاد مردم کشته و زخمی شدند.وی از جانبین درگیر در مزارشریف خواست که با زورگیری پیش نروید و با زندگی غیر نظامیان بازی نکنند.

گفته می شود که درگیری های امروزی بلخ شش کشته و ده ها زخمی به جای گذشت و تمام شهر تا حال چهره نظامی دارد، مردم نگران وضعیت پیش آمده در شهر مزارشریف هستند