ایران بهتر

  • تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۷

به گزارش آوا، عارف نوری؛ سخنگوی والی غزنی امروز سه شنبه، اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه درگیری‌های مسلحانه، عملیات هوایی و انفجار ماین کنار جاده در مربوطات ولسوالی‌های خوگیانی، خواجه عمری، اندر و مقر این ولایت، ۳۳ عضو طالبان کشته شده و ۲۴ تن دیگر نیز زخم برداشت اند.
 
 همچنین به گفته وی، به شمول فرمانده پولیس ولسوالی خوگیانی ۴ نیروی امنیتی شهید و ۵ تن شان  زخمی شده اند.
 
آقای نوری افزود که در پی حملات هوایی و توپچی ۳ عراده موترسایکل، یک عراده موتر نوع سراچه و یک میل هاوان طالبان نیز از بین رفته است.
 
به گفته وی، در اثر بمباران قوای هوایی در قریه جات قلعه ولی و خواجه خیل ولسوالی خوگیانی، ۲ مخالف مسلح کشته، ۳ تن شان زخمی، ۲ عراده موترسایکل و یک میل هاوان شان نیز تخریب شده اند.
 
همچنین به گفته سخنگوی والی غزنی، حوالی ساعت ۲:۰۰ بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در نتیجه حمله توپخانه‌ای اردوی ملی ۴ مخالف مسلح در قریه سرخ ولسوالی خوگیانی کشته و ۲ تن شان زخمی شده اند.
 
نوری گفت که حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه شب گذشته، در اثر حمله گروهی مخالفین بر مرکز ولسوالی خوگیانی و درگیری میان دوطرف، سید منیر؛ فرمانده پولیس این ولسوالی با سه تن از سربازانش شهید شده و سه سرباز پولیس زخم برداشته اند. در این درگیری ۹ تن از افراد مخالفین نیز کشته شده و ۱۲ تن شان زخم برداشته اند.
 
در رویدادی دیگر، حوالی ساعت ۶:۲۰ شامگاه روز دوشنبه طی عملیات نیروهای اردوی ملی در منطقه چهاردیوال ولسوالی اندر، ۱۱ مخالف مسلح کشته و ۷ تن شان زخمی شده اند، در این عملیات به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است.
 
همچنین حوالی ساعت ۵:۰۰ عصر دیروز (دوشنبه) یک تجمع مخالفین در قریه چهاربرجه ولسوالی خواجه عمری که قصد حمله بالای پسته امنیتی در آنجا را داشتند مورد حملات هوایی قوای افغان قرار گرفت که در نتیجه ۷ مخالف مسلح کشته، یک عراده موتر نوع سراچه و دو عراده موترسایکل شان تخریب شده است.
 
از سوی دیگر در اثر انفجار یک ماین کنار جاده در ساحه تپه ترمی ولسوالی خواجه عمری یک سرباز امنیتی زخم برداشته است و حوالی ۶:۴۵ دقیقه شامگاه دیروز در اثر حمله مخالفین بالای پسته پولیس محلی در قریه علم خیل ولسوالی مقر یک سرباز پولیس محلی زخم برداشته است.
 
قابل ذکر است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته درگیری‌های پراکنده در مربوطات ولسوالی قره باغ و ساحه قلعه قاضی از نواحی مرکز غزنی نیز به‌وقوع پیوسته که تلفاتی در پی نداشته است.