ایران بهتر

  • تاریخ : ۱۳ام مرداد ۱۳۹۷

منابع معتبر محلی در فاریاب از حمله طالبان بالای نیروهای امنیتی در ولسوالی شیرین تگاب، سقوط دو پوسته پولیس، کشته و زخمی شدن و از اسارت چندین سرباز و تخریب پنج عراده تانک خبر می دهند.

به گزارش آوا، منابع مذکور که می خواهند نام شان ذکر نشود، می گویند که دیشب طالبان بالای نیروهای امنیتی مربوط قطعه خاص پولیس در غرب مرکز ولسوالی شیرین تگاب حمله کرده و دو پوسته امنیتی را تصرف نموده اند.

آنان می گویند که در جریان این حمله شش پولیس جان باخته، دستکم ۱۰ تن زخم برداشته، چهار پولیس با یک تانک به دست طالبان افتاد و دو تانک دیگر حریق گردیده است.

یکی از منابع امنیتی افزود: «صبح امروز نیروهای امنیتی متشکل از اردو و پولیس پوسته هایی را که دیشب سقوط کرده بود، دوباره پس گرفتند، اما در جریان جنگ یک تانک دیگر پولیس با ماین کنار جاده یی برخورد کرده و تخریب شده است.»

منبع علاوه کرد که عصر دیروز نیر یک تانک ‌پولیس قطعه خاص در نزدیک دارالمعلمین شیرین تگاب در انفجار ماین از بین رفته و سر نشینان آن مجروح شده اند.

در همین حال عبدالکریم یورش سخنگوی قوماندانی امنیه فاریاب درگیری در ولسوالی شیرین تگاب را تایید می کند اما از تلفات و خسارات وارده بر نیروهای دولتی چیزی نمی گوید.

خواجه سراج الدین ولسوال شیرین تگاب وارد شدن تلفات بر نیروهای امنیتی و از بین رفتن چند عراده تانک را در جریان درگیری دیشب می پذیرد، اما می گوید که جزئیات و ارقام باید از سوی مقام ها در ولایت ارایه شود.

موصوف افزود که نیروهای امنیتی افغان صبح امروز دو پوسته مربوط به یکی از قوماندانان را دوباره تصرف کرده اند.

حمیدالله یک تن از باشندگان محل می گوید: «طالبان دیشب پوسته های سلام قوماندان را تصرف کردند، تانک ها را آتش زدند و در این درگیری شماری از سربازان کشته و زخمی شدند.»

به گفته او، از سه روز به این سو جنگ در اطراف مرکز ولسوالی جریان دارد، هليکوپترهای اردوی ملی هم صبح امروز ساعت (٧:٠٠) قریه های مربوط به این منطقه را زیر آتش قرار داده است.

از سوی دیگر لین برق شهر میمنه و چهار ولسوالی پشتونکوت، خواجه سبزپوش، شیرین تگاب و دولت آباد از  سه روز به این سو از مربوطات ولسوالی شیرین تگاب در جریان درگیری قطع شده و حدود ۶۰ خانواده برق ندارند.

سید عبدالحمید رییس شرکت برشنا در فاریاب می گوید که پرسونل برشنا در ساحه اعزام شده اند، اما ادامه درگیری مانع وصل لین ها شده است.

به گفته مردم و مسوولین دولتی، در حال حاضر از جمله ۱۳۴ قریه شیرین تگاب صرف یک قریه و مرکز ولسوالی در کنترول دولت قرار دارد.

طالبان در این مورد تا به حال ابراز نظر نکرده اند.

منبع: پژواک