ایران بهتر

  • تاریخ : ۱۶ام آذر ۱۳۹۷

علم‌الهدی: یخچال ۳ میلیونی ۱۵ میلیون شده، دخترها عقد کرده در خانه مانده‌اند

 

به گزارش ایران بهتر، تجدیدنظر با آمریکا فکری شیطانی یا مالیخولیایی است

امام جمعه مشهد گفت: اروپا در دشمنی با ملت و دین ما جدای از آمریکا نیست، بلکه اروپا همراه با آمریکا است، خدا به عزیزان مسئول ما بصیرت دینی کامل عنایت کند تا این واقعیت‌ها را بینند. 

به گزارش ایران بهتر، -‌ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نمازجمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: امروز روز ۱۶ آذر، روز دانشجو است. ۱۶ آذر دو خصوصیت در جریان اجتماعی جامعه ایرانی اسلامی ما دارد. 

وی افزود: خصوصیت اول اینکه ۱۶ آذر یک تابلوی تمام‌نمای تذکر و اعلام خطری است که مرتب به ما یادآور می‌کند، دشمنی آمریکا با ایران و ایرانی یک دشمنی ۶۵ ساله تا به امروز است. خاصیت دوم این است که خاطره ۱۶ آذر نسل نخبه جامعه ما، دانشجو و دانشگاهی را به این فکر و اندیشه وا می‎‌دارد که در صف مقدم مقابله با استکبار و جهان‌خواری آمریکا قرار دارد.

علم‌الهدی گفت: در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ درست چهار ماه بعد از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد که آمریکایی‌ها محمدرضاخان ناپاک را دوباره به کشور بازگرداند و دولت مردمی و ملی مصدق را ساقط کردند، بنا شد که معاون رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور مسافرت کرده و اثر جنایت شیطانی خود را در ۲۸ مرداد در حاکمیت یک جریان ناپاک شیطانی دیکتاتوری پهلوی در این مملکت ببیند و ارزیابی کند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: قبل از آن در روز ۱۴ آذر به دلیل ورود کاردار سفارت انگلیس به کشور، تظاهراتی در دانشگاه و بازار تهران اتفاق افتاد، به این دلیل که ایران رابطه خود را با بریتانیای شیطان آن روز قطع کرده بود و این تجدید رابطه با دولت انگلیس و آمدن کاردار سفارت انگلیس به این کشور، موجب شد که جریان‌های نخبه و بصیر جامعه در مقابل حاکمیت ستم‌شاهی حکومت وقت قیام و مقابله کنند. روز ۱۵ آذر نیز تظاهرات ادامه پیدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: قرار بود در روز ۱۷ آذر نیکسون، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، وارد کشور شود. آن‌ها برای اینکه زمینه کشور را آرام کنند، جلادهای شاهی تصمیم گرفتند تا سرکوبی شدیدی را نسبت به دانشجویان و دانشگاه در روز ۱۶ آذر انجام دهند. صبح نیروهای امنیتی به داخل دانشگاه ریختند، عده‌ای را کتک زند، عده‌ای را زخمی کردند، برخی دانشجویان را که احتمال می‌دادند سر حلقه حرکت باشند را دستگیر کردند و در دانشکده فنی دانشگاه تهران با شلیک نیروهای امنیتی سه دانشجو به خون خود تپیدند، احمد قندچی، آذر شریعت‌رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا. 

وی اضافه کرد: خون این سه دانشجو روی زمین دانشگاه ریخت، برای فردایی که بنا است از معاون رئیس‌جمهور آمریکا استقبال شود. معاون رئیس‌جمهور آمریکا در روز  ۱۷ آذر به تهران آمد و وارد دانشگاه شد، در حالی که هنوز سالن دانشکده فنی دانشگاه تهران به خون این سه دانشجو رنگین بود. قدم روی خون جوانان این مملکت گذاشت و دکترای افتخاری حقوق از دانشگاه تهران گرفت و عناد و دشمنی رسوب شده نهادینه آمریکا با این ملت و کشور را تایید کرد.

علم‌الهدی با بیان اینکه از آن روز تا امروز ۶۵ سال می‌گذرد و عناد و دشمنی آمریکا در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ با دشمنی آمریکای امروز قابل مقایسه نیست، عنوان کرد: این دشمنی چند برابر شده و در طی این سال‌ها روزافزون ادامه پیدا کرده است. این فکر در مغز هر انسانی در این ملکت به وجود بیاید که مقداری در رابطه با آمریکا تجدیدنظر کنیم، این فکر یا فکر شیطانی یا فکر جنون و مالیخولیایی است. آیا می‌توان در رابطه با این جریان معاند ۶۵ ساله فکر دیگری کرد یا می‌توان مسئله دیگری را در میان گذاشت؟

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: روز ۱۶ آذر، روز آغاز جنبش دانشجویی است که تا امروز ادامه دارد و مظاهر زیادی در کشور داشته است. حرکاتی که ما داریم باید جهت‌دار باشد. امروز نسل دانشجو ودانشگاهی به صورت یک عامل و عنصر فعال، فناور و اندیشمند در تعالی و توسعه علم، دانش و فناوری این کشور می‌درخشد اما باید این توسعه علم و فناوری دارای جهت و جهت آن مقابله با استکبار و برخورد با آمریکا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: اگر امروز بنا شد فردی در جریان‌های دانش بنیانی و بنیان دانشی در عرصه گسترش فناوری و علم فعالیت کند، باید در جهت این خصوصیت که باید با آمریکا بجنگیم، باشد، یعنی آنچه رابطه ما را با دنیای غرب از نظر نیاز اقتصادی و علم و فناوری قطع کند و ما را روی پا در یک عرصه قدرتمند بالای علم و فناوری قرار دهد که دیگران به ما وابسته باشند. این همان جهت ضد استکباری است که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر روی این مسئله اصرار دارند که باید اینگونه انجام گیرد.

وی ادامه داد: در سیاست‌های ما نیز باید همین‌گونه باشد. امروز سیاست خارجی ما با این دشمن ۶۵ ساله باید از یک محور کامل برخوردار باشد و آن محور جنگ و ستیز با آمریکا است.

علم‌الهدی بیان کرد: آن روز در کودتای ۲۸ مرداد که آمریکای‌ها وارد شدند و ۶۵ سال جنایت و دشمنی را در کارنامه برخورد خود با این ملت و مملکت قرار دادند، انگلیس‌ها پای آمریکایی‌ها را به کشور باز کردند، یعنی اروپا در دشمنی با ملت و دین ما جدای از آمریکا نیست، بلکه اروپا همراه با آمریکا است. خدا به عزیزان مسئول ما بصیرت دینی کامل عنایت کند تا این واقعیت‌ها را بینند. اکنون قریب ۷ ماه است که آمریکا از برجام خارج شده، اما شما به اروپا چسبیدید، روی ارتباط با آن حساب می‌کنید تا در برجام با اروپا باقی بمانید و به همان وضعیت تن دهید که اروپا مشکل شما را حل کند. آیا ۷ ماه تجربه برای شما کافی نیست؟

امام جمعه مشهد ابراز عقیده کرد: شما در قصه برجام هسته فناوری هسته‌ای ملت و مملکت را که با خون شهیدان هسته‌ای آمیخته بود، روی پای اروپا و آمریکا ریختید و بدتر از آن با تصویب CFT و الحاق به کنوانسیون FATF، شخصیت اقتصادی و سیاسی این مملکت و نظام را دارید روی پای اروپا می‌ریزید، به امید اینکه به شما در مقابل تحریم‌های آمریکا نظر کند. مگر اروپا از آمریکا جدا است؟ بیایید به خودمان فکر کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری از ۴، ۵ سال قبل برای امروز ما نسخه دادند که اگر عملی می‌شد، مشکل طلا، ارز، گرانی و مضیقه معیشت را نداشتیم. این نسخه را زیر پا گذاشتید و به اروپا و آمریکا چسبیدید که این وضع زندگی ما شد، این فشارهای معیشتی بر سر ما آمد.

وی اضافه کرد: پریشانی برای مردم فقیر ما ایجاد شده که امروز خانواده‌هایی در این شهر زندگی می‌کنند و با بچه‌های خود دغدغه دارند که آیا شام یا نهار دارند یا نه. این وضع را شما به وجود آوردید. روز به روز معیشت تنگ‌تر و گرانی بیشتر می‌شود، دخترهای عقد کرده در خانه‌ها مانده‌اند، یخچال ۳ میلیونی ۱۵ میلیون شده است و مردم نمی‌توانند مشکلات اولیه زندگی خود را  حل کنند، اما باز هم شما به اروپا چسبیدید. 

علم‌الهدی عنوان کرد: شما قصد دارید CFT  را تصویب کنید. شورای نگهبان رد کرده، اما می‌خواهید آن را به مجلس و از مجلس به شورای نگهبان بکشایند و اگر نشد به مجمع تشخیص مصلحت ببرید تا در آنجا با یک عده از همدستان خود دست به دست هم دهید و هستی استقلال اقتصادی و سیاسی مملکت را روی پای دشمن بریزید، دشمنی که ۶۵ سال است که دشمنی و عداوت او رسوب کرده و به هر میزان اقتدار و عزت ما بیشترشده، دشمنی او شدیدتر می‌شود.‌

دانشجو بصیر است و بصیرت افزا

امام جمعه شیراز با تبریک روز دانشجو و اشاره به ویژگی‌های دانشجویی، تاکید کرد که بصیر بودن و بصیرت افزایی از ویژگی‌های بارز و لازم دانشجویی محسوب می‌شود.

به گزارش ایران بهتر، منطقه ایران بهتر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه‌ی شیراز، گفت: امروز شانزده آذرماه، روز دانشجو نامگذاری شده و شایسته است که نسبت به مقام ارزشمند و مقدس دانشجویی، تجلیل و تکریم شود.

آیت‌الله دژکام گفت: بنده تعمد دارم که کار دانشجویی را مقدس بنامم، زیرا آموزه‌های دینی ما برای آموختن علم قداست قائل است. گرامی‌داشت روز دانشجو هم به خاطر احترام مقام دانش است.

او ادامه داد: اگر خدای ناکرده دانشجو از این حیثیت جوینده دانش بودن خارج شود، چیزی باقی نمی‌ماند؛ اینکه فردی همه فعالیت‌های یک دانشجو را انجام دهد الا علم آموختن.

وی گفت: جامعه مخارجی را تحمل می‌کند که یک نفر به دنبال دانش رفته و دانشجو باشد؛ این هزینه‌ها برای آنست که دانشجو فردا با علمش به داد جامعه برسد؛ دانشجویی که درس نمی‌خواند و به دنبال علم نیست حق ندارد در دانشگاه بماند.

امام جمعه شیراز با تصریح اینکه اولین ویژگی دانشجو درس خواندن است؛ گفت: دانش‌هایی که در مراکز آموزش عالی تدریس می‌شود، دو قسم است، بعضی آموزش‌های آلی و بعضی آموزش‌های اصالی است و اصالت دارد. در دانش آلی می‌خوانیم که طبیعت را تسخیر کنیم، اما آموزش اصالی خودش مطلوبیت دارد.

آیت‌الله دژکام، در بیان مثال این آموزش‌ها فیزیک و شیمی و ریاضی و … را از آموزش‌های آلی و خداشناسی را از آموزش‌های اصالی دانست و تاکید کرد که دانشجو باید از ابتدا جنبه کابردی علومی را که می‌آموزد، بداند تا بتواند از آنها برای آینده جامعه استفاده مطلوب داشته باشد.

او همچنین با تاکید بر لزوم اطلاع دانشجو از هدف علم آموزی و حرکت در این مسیر، گفت: دانشجو یک نقش اجتماعی دارد، چشم دیگران است، بصیرت دارد و بصیرت می‌افزاید، روز شانزده آذر به این جهت روز دانشجوست که عده‌ای از دانشجویان جان فدا کردند که کشور جلو برود. کار علمی و دانش‌افزایی اگر با نگاه عمیق باشد، بصیرت خواهد شد؛ باید دانشجویان بصیر تشویق شوند.

آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه حرکت‌های دانشجویی برمبنای بصیرت تاثیرگذار و ماندگار است، گفت: جوانان دانشجو که امید آینده کشور هستند و دیر یا زود کشور را اداره خواهند کرد باید جهتگیری کشور و ملت را در راستای اهداف اصیل علمی و دانشجویی خود تبیین کرده، یاد بگیرند و به دیگران یاد بدهند.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد که حرکت دانشجویی ضد سلطه و استکبار و استبداد و طالب استقلال کشور است و گفت: مخالفت حرکت دانشجویی با استبداد یک نکته دینی محسوب می‌شود زیرا اسلام هم با استبداد مخالف است.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد که امروز اگرچه در کشور ما شکل و ساختار استبدادی کوبیده شده و از بین رفته است اما امکان دارد روحیه استبدادی وجود داشته باشد و دانشجویان باید مراقب این موضوع باشند.

وی با اشاره به در پیش بودن سال روز شهادت حضرت آیت‌الله شهید سید عبدالحسین دستغیب، اولین امام جمعه شیراز در دوران بعد از انقلاب، لزوم پاسداشت مقام این شهید را یادآور شد و تاکید کرد که بدن تکه تکه این شهید مهراب، حجت قاطع برحق بودن انقلاب اسلامی است.

او همچنین لزوم توجه نمایندگان مجلس و دستگاه قانونگذاری در تدوین قوانین و دقت در ابعاد مختلف یک قانون و تاثیرات آن را یادآور شد و تاکید کرد که نباید هر نکته‌ای که افراد تذکر می‌دهند را سیاسی جلوه داد.

به گزارش ایران بهتر، امام جمعه شیراز در بخشی از خطبه‌های نماز در ادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون عدالت، ضمن یادآوری اینکه تلاش همه از مسئولین و مردم باید فراگیر شدن عدالت در تمام ارکان جامعه باشد، تاکید کرد که عدالت فقهی، عدالت اخلاقی و عدالت اجتماعی از اقسام و ابعاد عدالت است.

آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه خداوند در قرآن کریم تاکید دارد که حتی با دشمنان خود هم به عدالت رفتار کنید، گفت: یکی از جنبه‌های عدالت، عدالت فقهی است، یعنی همانگونه که در رساله مراجع می‌خوانیم، کارهایی که تنها یک انسان عادل می‌تواند انجام دهد، امام جماعت، قاضی، شاهد و … باید عادل باشند.

او با بیان اینکه عدالت فقهی آنست که انسان ظاهر الصلاح باشد؛ نوع دیگر عدالت را عدالت اخلاقی، دانست و گفت: علمای اخلاق نگاه به درون انسان می‌کنند، انسان عادل باید اخلاق متعادلی داشته باشد، نه به جانب افراط نه به جانب تفریط، متمایل نشود.

آیت‌الله دژکام شکل سوم عدالت که خیلی اهمیت دارد را عدالت اجتماعی دانست و با اشاره به سوره مبارکه مائده و سوره مبارکه بقره گفت: عدالت اجتماعی یعنی در رفتار با دیگر انسان‌ها عادلانه عمل کنیم.

بودجه ۹۸ حامی تولید و عدالت اجتماعی باشد

امام جمعه اراک گفت‌: بودجه ۹۸ باید حامی تولید، عدالت اجتماعی و محرومان باشد.

به گزارش ایران بهتر، ‌آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در نماز عبادی سیاسی اراک با بیان اینکه خداوند اولین و پیامبر اسلام(ص) دومین معلم بشریت است، افزود: علم و دانش معیار عظمت و فخر عالم بشریت است و خداوند به واسطه علم‌الاسما بودن سجده بر آدم را به فرشتگان خود امر کرد .

وی با اشاره به اینکه انسان به واسطه اکرام خداوند دارای عقل و شعور است که مانع بسیاری از زشتی‌ها و رذایل می‌شود، این اکرام خداوند را از علل شکرگذاری دانست.

امام جمعه اراک وجود محکمه وجدان را بزرگترین محکمه در درون انسان‌ها عنوان کرد که مانع زشتی‌ها می‌شود و گفت: حضور و رسالت پیغمبر از سوی خداوند هدایتگری به سمت انوار بصیرت حق، فضایل و خوبی‌ها و زنده نگهداشتن دل‌هاست که البته زنده ماندن دل‌ها بسته به افراد دارد که با نماز، تلاوت قرآن، حضور قلب و یادخدا زنده می‌ماند و تمام شخصیت و حقیقت وجودی افراد به زنده بودن قلب باز می‌گردد و این قلب سلیم در قیامت فریادرس خواهد بود.

وی تاکید کرد: باید شخصیت خود را برای قیامت بسازیم و قدردان داشته‌های خود مانند پیغمبر اسلام(ص) بود.

دری‌نجف‌آبادی با اشاره  به ٢ رخداد مهم آبانماه گفت: ١٦ آذر ماه به دلیل ایستادگی دانشجویان در سال ١٣٣٢ در مقابل نیکسون در تقویم روز دانشجو نام گرفت، همچنین ٢٧ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گرفته و در واقع حوزه و دانشگاه دو بازوی توانمند ملت است و اگر این ٢ بازو خوب عمل کنند و قدردان آن باشیم کارایی بالایی در کشور خواهند داشت‌.

وی تصریح کرد: رسالت دانشجویان در این برهه بسیار سنگین است چراکه انقلاب اسلامی به سادگی به دست ما نرسیده است و باید فرصت‌ها را غنیمت دانست

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه دانشگاه باید کانون علم، ایمان و معرفت باشد و در تولید علم و دانش کشور باید به مرزهای علم برسد، افزود: حکمت گمشده مومن است و به سمت علم و دانش حرکت می‌کند و در دانشگاه‌ها نیز نباید در حوزه علم کوتاه آمد .

وی دانشجو را طلبه دانست و با بیان اینکه باید قدردان فرصت‌ها بود. بیان کرد. جمهوری اسلامی کانونی است که از نظر دانش، مهارت و فناوری و علوم انسانی و … به طور نسبی سرآمد جهان است و به واسطه جمعیت ٨٠ میلیونی خود باید ٨٠٠ هزار دانشمند سرآمد داشته باشد .

دری‌نجف‌آبادی اضافه کرد: جوانان و دانشجویان ما باید اصل را بر علم‌آموزی بگذارند، فعالیت‌های سیاسی خوب است، اما نباید همه عمر را صرف کار سیاسی کرد بلکه باید خدمتگزار مردم بود و امید است در کنار علم‌آموزی در مبارزه با استکبار فعال‌تر عمل کنند و با تولید مقالات علمی و فناوری ایران در عالی‌ترین رده جهانی قرار گیرد و همسو با ترازهای اهل بیت حرکت کنند .

وی با اشاره به هفته علم و فناوری بر لزوم تجاری‌سازی علوم تاکید کرد و گفت: متاسفانه دانشگاه و دانشجویان مدارک محور شده‌اند، در حالی که علم باید پشتوانه کار و مهارت داشته باشد و این ایراد به نظام آموزشی کشور وارد است، آموزش فنی و حرفه‌ای جز اصول اولیه است و باید مهارت به دانشجویان آموخت، امروز هر بشکه نفت ٥٠ دلار را می‌فروشیم، اما طرف مقابل یک موبایل را ٥٠٠ دلار می‌فروشد و اینجاست که جایگاه مهارت و تجاری‌سازی علم مشخص می‌شود و می‌توان با توجه به ظرفیت صنعتی استان ذهن افراد برای مهارت‌آموزی آماده و ترغیب کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فصل بودجه ٩٨ اظها کرد: بودجه باید حامی تولید، عدالت اجتماعی و محرومان باشد و جامعه را با کار و تلاش و فعالیت سالم تشویق و اشتغال پایدار ایجاد کند، از مصارف زائد کاست و به کار و تولید، توسعه صادرات، کاهش واردات و حمایت از سرمایه‌گذاری مفید توجه کرد و در این راستا باید بانک‌ها نیز حمایت ویژه داشته باشند و به سمت کارهای مولد رفت به همین دلیل لازم است، مجلس هوشیارانه عمل کنند.

وی ادامه داد: دشمن همواره توطئه‌های خود را دارد، اما سوءتدبیر را نباید به دشمن نسبت داد، نوسانات نرخ ارز و تخصیص حتی یک دلار باید تمام و کمال مراقبت شود تا هر دلار در جای درست خود هزینه شود و همه باید مواظب بیت‌المال باشیم.

امام جمعه اراک با اشاره به حادثه تروریستی چاربهار و شهادت دو تن از خادمان ملت عنوان کرد: منافقان و کوردلان بدانند که کور خوانده‌اند، نمی‌توانند بین ملت ایران موقعیتی یابند، مردم ما یکپارچه در مقابل همه جریان‌های فاسد و مفسد ایستاده‌اند و این حادثه نشان داد که دشمن بیکار ننشسته است و باید هوشیار بود.

وی با اشاره به تاکیدات مقم معظم رهبری در حوزه نماز عنوان کرد: نمازخوانی از خانواده باید در جوانان و فرزندان ریشه کند چراکه نماز بزرگترین سرمایه دین و آخرت و در واقع چراغ و چشمه‌سار خیر و برکت است .

دری نجف آبادی در پایان با اشاره به رخدادهای هفته جاری یاد و خاطره شهید آیت‌الله دستغیب، خلبان کشوری، آیت‌الله گلپایگانی را گرامی داشت.

دانشجوی انقلابی باید به انقلاب پایبند باشد

امام جمعه زنجان گفت: دانشجوی انقلابی کسی است که به مبانی دینی و ارزش‌های اساسی انقلاب پایبند باشد.

به گزارش ایران بهتر، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: علم در اسلام جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. از منظر امام علی(ع) جامعه‌ای که در آن علم و معرفت رشد کند آن جامعه توانمند و مقتدر خواهد بود.

وی افزود: مجاهد فی سبیل‌الله و اهل علم دو گروه نزدیک به مقام و منزلت انبیا در قیامت هستند، در زمان پیامبر اسلام(ص) هیچ انسان شریفی به منزلت پیامبر اکرم(ص) نمی‌رسید، در نتیجه انسان عالم در مقابل انسان غیر عالم نیز از چنین مقامی برخوردار است.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: علم جهت‌دار یعنی برای رضای خدا فرا گرفته شود و بدان عمل کند و فرد برای رضای خداوند نیز به سایر افراد یاد دهد که این علم علم معرفت‌زا و با تقوا خواهد بود که این شخص هم بر روی زمین و هم در ملکوت آسمان جایگاه والایی خواهد داشت.

امام جمعه زنجان در ادامه به مناسبت‌های هفته پیش رو اشاره کرد و افزود: ۱۶ آذر روز دانشجو نامگذاری شده است؛ امام راحل دانشجو را ذخیره ملت معرفی کردند، منشأ تمام گرفتاری یک کشور از دانشگاه و حوزه‌های علمیه است و منشأ سعادت مادی و معنوی نیز از دانشگاهای و حوزه‌های علمیه است.

آیت‌الله خاتمی یادآورشد: جنبش دانشجویی از سال ۱۳۳۲ با ماهیت کفرستیزی، استبدادستیزی و استعمارستیزی شروع شد و در ادامه ۳ دانشجو توسط گارد شاهنشاهی در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: دانشجو باید پابند استقلال کشور باشد، دانشجو باید بصیریت سیاسی، بصیرت‌مند و دشمن‌شناس باشد و دانشجو انقلابی باید تقوای دینی و تقوای سیاسی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان  خاطرنشان کرد: ۱۸ آذرماه سال ۷۲ سالروز ارتحال آیت‌الله گلپایگانی، ۱۸ آذر ۱۹۱۷ میلادی اشتغال سرزمین‌های فلسطین توسط نیروهای انگلیسی است. در  ۱۸ آذرماه سال ۶۰ نیز نماز جمعه ایران توسط دشمنان نظام بمباران شد.

آیت الله خاتمی افزود: ۱۹ آذرماه سال ۶۳ به فرمام راحل شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان قرارگاه مقدم و فرماندهی مهندسی فرهنگی نظام اسلامی تشکیل شد، ۱۹ آذرماه ۱۹۴۸ میلادی از سوی سازمان ملل با موضوع حقوق بشر تصویب رسید  و در آذر سال ۶۰ شهید محراب آیت‌الله دستغیب به شهادت رسید.

این خبر در حال تکمیل است….