ایران بهتر

  • تاریخ : ۲۶ام تیر ۱۳۹۷

 

کد مطلب: ۱۱۵۸۷۷

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز گفت: پدیده سرقت سیم های برق توسط سارقان در زمان خاموشی از مشکلاتی است که کار نیروهای این شرکت را مضاعف کرده است.

 


به گزارش ایران بهتر، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز با بیان اینکه افزایش مصرف برق مشترکان این استان سبب شده تا در مناطق مختلف قطع برق و خاموشی صورت بگیرد، گفت: سارقان از این فرصت برای سرقت سیم های برق استفاده می کنند.


ناصر اسکندری، اظهارداشت: در زمان خاموشی ها نیاز به مراقبت جدی است که با توجه به وسعت و طول بالای شبکه برق این امر امکان پذیر نیست. اسکندری گفت: طول شبکه برق البرز ۱۳ هزار کیلومتر است که با استفاده از نیروی انسانی قابلیت کنترل وجود ندارد.

وی همچنین گفت: سارقان حتی جدول زمان های قطع برق در نقاط مختلف را به طور دقیق مطالعه کرده و بر اساس این موضوع اقدام به سرقت سیم و کابل شبکه برق می کنند.

همزمان با افزایش دمای هوای البرز از اوایل تیرماه امسال تا کنون در مناطق مختلف استان به سبب افزایش بار مصرف مشترکان خانگی، تجاری، صنعتی و… خاموشی و قطعی برق ۲ ساعته رخ می دهد.

درخواست مسئولان شرکت برق از مشترکان البرزی کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق است تا مشکل افزایش بار شبکه توزیع برق به وجود نیاید و خاموشی ها نیز به حداقل برسد.

استان البرز حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار مشترک برق دارد.


//ایسنا