ایران بهتر

  • تاریخ : ۳۱ام تیر ۱۳۹۷

 

کد مطلب: ۱۱۶۱۴۵

 

تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۸

سخنگوی کمیسیون انرژی درباره خبر پیشنهاد دولت برای دو نرخی کردن بنزین اظهار داشت: تاکنون دولت هیچ پیشنهادی مبنی بر دو نرخی کردن بنزین ارائه نداده و چنین چیزی در صحن علنی مجلس هم مطرح نشده است.

 


به گزارش ایران بهتر، سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید کرد: اگر چنانچه تحریم‌ها صورت بگیرد و مصرف بنزین هم بالا برود، دولت ناگزیر به مدیریت است، برای مدیریت نیز باید کارت سوخت اجباری شده و سوخت سهمیه بندی شود، برای سهمیه بندی نیز باید بنزین دو نرخی شود.


اسدالله قره خانی الوستانی ، افزود: البته دولت اختیار دارد بنزین را سهمیه بندی کند، استفاده از کارت سوخت را الزامی کند و یا قیمت بنزین را تغییر دهد، این موضوع از نظر قانونی منعی ندارد، اما تاکنون هیچ تصمیمی در این خصوص که مشخص کند چه مقدار سهمیه به هر خودرو تعلق گیرد و یا قیمت تغییر کند، اتخاذ نشده است.


سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید کرد: اگر چنانچه تحریم‌ها صورت بگیرد و مصرف بنزین هم  بالا برود، دولت ناگزیر به مدیریت است، برای مدیریت نیز باید کارت سوخت اجباری شده و  سوخت سهمیه بندی شود، برای سهمیه بندی نیز باید بنزین دو نرخی شود، اینها مواردی است که در آینده متناسب با شرایط روز تصمیم گیری می‌شود  اما در حال حاضر تصمیمی گرفته نشده است.


/ایلنا